Správy z vášho kraja:
11. 08. 2018 08:48 , článok bol aktualizovaný 11. 08. 2018 10:20 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Desaťtisíce Slovákov opäť naleteli. Myslia si, že toto auto bude ich

Stránka mala za 20 hodín až 28-tisíc komentárov, 27-tisíc zdieľaní a 31-tisíc lajkov.

Podvodná stránka.
Podvodná stránka. Foto: Facebook/Audi SVK

Po Facebooku sa raketovou rýchlosťou šíri novozaložená stránka Audi SVK, ktorá sľubuje, že pri troche šťastia môžete vyhrať za lajk či komentár jedno z troch luxusných áut Audi RS7. Stránka mala za 20 hodín už 28 tisíc komentárov, 27 tisíc zdieľaní a 31 tisíc lajkov.

Ako však upozorňuje portál Živé.sk, zrejme ide o podvod.

Fotografia, na ktorú súťaž láka, pritom kolovala internetom už veľmi dávno. Zdravý rozum ide bokom aj pri čítaní podmienok. Gramatické chyby, pofidérny názov stránky „Audi SVK" a fakt, že model RS7 aktuálne v predaji ani nie je, si možno všimne až pozornejšie oko. No chýbajúcu logiku pri marketingovej stratégii „vymeníme pár interakcií na Facebooku za 400-tisíc eur" by mal zvládnuť každý, píše autor článku.

Ako ďalej dodáva, "za súťažou zrejme nie je žiadny sofistikovaný podvod, stránke pravdepodobne ide len a len o interakcie".

Na hoax včera promptne reagovala skutočná facebooková stránka Audi Slovensko a to tiež súťažou. Neponúka ako výhru auto. „Stačí, ak nám do komentára pod týmto príspevkom pošlete screenshot toho, ako označujete stránku Audi SVK ako falošnú/scam, a ste v hre o Audi A7 Sportback na víkend. Bojujme spoločne proti hoaxom!" informuje stránka O médiách.com.

Ako nás upozornila jedna z čitateliek, zriaďovatelia tejto podvodnej stránky by sa mohli pokúsiť podviesť údajných "výhercov" a to tým spôsobom, že im oznámia, že vyhrali jedno z troch áut a na to, aby ho získali budú musieť zaplatiť clo, alebo nejaký iný formálny poplatok vopred. Rozhodne im žiadne peniaze neposielajte!

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?