Správy z vášho kraja:
17. 10. 2018 13:12 | BERLÍN/TASR

Lietadlá Ryanair môžu po tvrdom brexite zostať na zemi až tri týždne

Najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe by takýto výpadok letov prežili, uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Lietadlá írskej spoločnosti Ryanair by v prípade tzv. tvrdého brexitu mohli zostať na zemi až tri týždne. Ale najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe by takýto výpadok letov "prežili", povedal generálny riaditeľ Michael O'Leary počas návštevy v Berlíne, pred stredajším stretnutím lídrov Európskej únie (EÚ) v Bruseli.

"Môžeme nechať lietadlá na zemi týždeň, dva či tri. Bolo by to veľmi bolestivé," povedal O'Leary v Berlíne. "Ale my sme veľká spoločnosť, môžeme to prežiť." O'Leary minulý mesiac upozornil, že neexistuje žiadna záruka, že bude uzavretá dohoda, ktorá umožní pokračovať v leteckej doprave na britské ostrovy po tom, čo Spojené kráľovstvo odíde z bloku v marci 2019.

Šéf Ryanair zároveň na otázky novinárov uviedol, že v budúcom roku neočakáva rast svojej spoločnosti v Nemecku po zatvorení základní v mestách Brémy a Weeze pri Düsseldorfe.
"Naša preprava bude stagnovať," povedal O'Leary.

Zopakoval, že podľa neho Ryanair dokáže vyriešiť svoj spor s nemeckými odborovými zväzmi, ktoré zastupujú pilotov a palubných sprievodcov. Dodal, že na rokovaniach sa dosahuje pokrok a v nadchádzajúcich týždňoch neočakáva ďalšie štrajky zamestnancov.

Komentáre ( 0)