23. 01. 2019 09:36 , článok bol aktualizovaný 23. 01. 2019 11:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

V bratislavskom Volkswagene sa chystajú zmeny: Plánuje škrtať pracovné zmeny

Automobilka však neplánuje prepúšťať.

Pohľad na výrobu Porsche Cayenne v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia.
Pohľad na výrobu Porsche Cayenne v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Foto: TASR

V bratislavskom závode automobilky Volkswagen sa chystajú zmeny. Podľa portálu etrend.sk firmy uvažuje, že zmenší počet zmien, no neplánuje prepúšťať zamestnancov.

Výrobu vozidiel SUV by mali znížiť na tri z doterajších štyroch zmien, cez víkendy ich výrobu zastavia. Namiesto dvoch zmien sa malé vozidlá z rodiny New Small Family budú vyrábať v jednej.

„Z dôvodu zmenených rámcových podmienok, ako je napríklad zvýšená technická kapacita liniek, sústredenie sa na efektivitu s cieľom zefektívniť chod firmy do roku 2025 o tridsať percent či ukončenie rozsiahlej fázy nábehov, príde vo Volkswagen Slovakia k úprave zmenových modelov v dvoch výrobných segmentoch. V oboch prípadoch k zníženiu o jednu zmenu. V segmente SUV sa spoločnosť prinavráti k štandardnému trojzmennému modelu. Takzvaný kontinuálny štvorzmenný model bol zavedený v roku 2010 s predpokladom trvania jeden až jeden a pol roka," vysvetlil hovorca Volkswagen Slovakia Michal Ambrovič.

Volkswagen podľa informácií Trendu však neplánuje prepúšťať. Keď niekto z firmy odíde, bude za neho hľadať náhradu a pracovníkom so zmluvou na dobu určitú ju nebude predlžovať. Podnik tiež chce znížiť počet ľudí, ktorých zamestnáva prostredníctvom pracovných agentúr.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem toho produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Komentáre ( 0)