09. 03. 2019 13:13 | NEW YORK/TASR

Slávna módna značka ide v Spojených štátoch do konkurzu

Ako dôvody uvádza hromadiace sa straty, prepad predaja, drahé nájmy a kybernetické podvody.

Predajňa módnej značky v New Yorku
Predajňa módnej značky v New Yorku Foto: Profimedia

Módna značka Diesel USA, známa najmä svojimi džínsami, vyhlásila konkurz. Ako dôvody uvádza hromadiace sa straty, prepad predaja, drahé nájmy a kybernetické podvody.

Americká dcéra talianskej značky požiadala o ochranu pred veriteľmi na základe kapitoly 11 konkurzného práva. Podľa agentúry Reuters sa materskej spoločnosti konkurz netýka.

Diesel USA uviedol, že od roka 1995 bol jediným distribútorom odevov značky Diesel v USA. Podľa vyhlásenia spoločnosti sa jej však nevyhli dôsledky súčasného poklesu v celom maloobchodnom sektore, ktoré znamenali šesť rokov stratovosti. Jej tržby sa vlani prepadli o 53 % na 104 miliónov USD (92,68 milióna eur). Krádeže a kybernetické podvody pripravili firmu za tri roky o 1,2 milióna USD.

Predstaviteľ spoločnosti Mark Samson v súdnej žiadosti uvádza, že Diesel USA neplánuje likvidáciu, no chce zatvoriť niektoré z 28 predajní, kde majitelia odmietli znížiť nájomné.

Trojročný obchodný plán sa zameriava na ziskovejšie obchody, zlepšenie ponuky a spoluprácu s tzv. influencermi, čiže ľuďmi, ktorí pomocou sociálnych sietí ovplyvňujú verejnú mienku. S ich pomocou chce osloviť najmä mladšie generácie. Podľa Samsona úspešná reorganizácia umožní spoločnosti stať sa "ikonickou a ziskovou značkou".

Diesel USA vlastní majetok za 50 až 100 miliónov USD a záväzky v hodnote desiatich až 50 miliónov USD. Prípadom sa bude zaoberať konkurzný súd v Delaware.

Komentáre ( 0)