15. 04. 2019 14:05 , článok bol aktualizovaný 16. 04. 2019 13:58 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jedného z Talianov zadržaných na letisku pre miliónové podvody prepustili na slobodu

Polícia ich podozrieva z vytunelovania 22 miliónov eur. Prípad súvisí s dostavbou atómky v Mochovciach

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Jedného z dvoch Talianov, ktorých polícia obvinila z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a ktorí boli v čase skutku predstaviteľmi spoločnosti Slovenské elektrárne, prepustili na slobodu. "Zadržaný P. R. bol prepustený na slobodu, pretože dôvody na väzbu sa nepreukázali. Stíhaný bude na slobode.

Obvinenému N. C. bude zase doručené uznesenie o vznesení obvinenia formou právnej pomoci," uviedla v utorok na otázku TASR hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

Rozruch na letisku

Polícia v pondelok (15.4.) v príletovej hale zadržala Taliana, ktorého podozrieva z vytunelovania 22 miliónov eur zo Slovenských elektrární. Spolu s ním čelí obvineniu aj ďalší bývalý člen predstavenstva. Prípad súvisí s dostavbou atómky v Mochovciach.

Bratislava, Letisko Milana Rastislava Štefánika, pravé poludnie. Do príletovej haly vchádza skupina policajtov. Niektorí v uniformách, iní v civile s páskou na ruke pristupujú k skupine pasažierov priameho letu z talianskeho Milána. Odvádzajú vysokého exmanažéra Slovenských elektrární. Polícia obratom informuje, že je to jeden z dvoch Talianov obvinených zo spáchania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Do predstavenstva elektrární ich dosadil taliansky akcionár Enel. Jeden z nich bol v rokoch 2010 až 2014 dokonca najvyšším predstaviteľom tohto strategického podniku. Čo presne vyšetrovateľ považuje za porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, polícia nespresnila.

Bratislavské sídlo elektrární a ich administratívne budovy v Trenčíne a v Mochovciach polícia prehľadala pri niekoľkodňovej razii ešte pred piatimi rokmi. Odviezla odtiaľ množstvo harddiskov a účtovných kníh. O rok neskôr obvinila prvých piatich ľudí. Kauzu elektrárne má na starosti špeciálny tím Národnej kriminálnej agentúry, vyšetrovanie sa odrazilo od pôvodnej práce tímu Gorila.

Téme sa venoval redaktor Televíznych novín Tomáš Velecký

 

Komentáre ( 0)