Správy z vášho kraja:

Krátke správy 16. 06. 2017

22:40
Vo veku 48 rokov zomrel islandský hudobný skladateľ Jóhann Jóhannsson.

Jóhannsson bol známy svojimi kompozíciami, ktoré v sebe často spájajú klasické orchestrácie a elektroniku. Rodák z Reykjavíku začínal v indie-rockových skupinách. (tasr)

22:11
Rusko vyjadrilo znepokojenie po útokoch v Sýrii, vyzvalo na zdržanlivosť.

Izraelská armáda predtým oznámila, že zostrelila v sobotu iránske bezpilotné lietadlo, ktoré zo Sýrie preniklo do vzdušného priestoru židovského štátu. Reagovala preto náletom na iránske ciele v Sýrii. (tasr)

21:40
Novou líderkou írskej strany Sinn Féin sa stala Mary Lou McDonaldová.

Vo funkcii nahradila Gerryho Adamsa, ktorý sa rozhodol po takmer 35 rokoch odstúpiť. (tasr)

21:33
Estónsko a Rusko si vymenili dvoch mužov odsúdených za špionáž.

Estónsky podnikateľ, odsúdený za špionáž na 12 rokov väzenia v ruskom prísne stráženom väzenskom zariadení, bol v sobotu vymenený za Rusa, ktorého odsúdili v Estónsku v máji na päť rokov väzenia za špionáž pre Rusko, uviedla estónska vnútorná bezpečnostná služba. (tasr)

21:07
Slováci v maďarských Mlynkoch pokračovali v tradícii festivalu šišiek.

Na už XI. ročníku Pilíšskej kavalkády a šiškového festivalu. (tasr)

20:32
Snežné psy si prišlo pod Lomnický štít pozrieť približne 5 tisíc ľudí.

Okrem štvornohých priateľov človeka tam mohli stretnúť aj zaujímavých hostí. (tasr)

20:09
Ministerstvo zdravotníctva hľadá vedenie do fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch.

Informuje o tom rezort na svojom webe, prihlášky možno podať do 27. februára. Nemocnici v súčasnosti šéfuje Imrich Matuška, medicínskym riaditeľom je Zoltán Danczi. (tasr)

18:10
Pri hraničných priechodoch s Kolumbiou sa schádzajú davy Venezuelčanov.

Ako na svojej webovej stránke uviedla britská spravodajská stanica BBC, hranice s Kolumbiou budú môcť prekročiť iba Venezuelčania s platným pasom alebo po zaregistrovaní sa na osobitnom zozname.. (tasr)

16:21
Pri nehode autobusu v Hongkongu zahynulo najmenej 19 ľudí.

Pri nehode utrpelo zranenia ďalších 47 ľudí, ktorých previezli do nemocníc. Devätnásť osôb je vo vážnom stave. (ap)

15:57
Na Slovensku zväčša testujú lieky na nádorové, neurologické či srdcové ochorenia.

Do testovania sú často zapojené stovky pacientov. Klinickým skúšaním lieku výskumníci zisťujú, či je bezpečný a ako na človeka pôsobí. (tasr)

15:19
V kolóne v Los Angeles s kanadským premiérom Trudeauom havarovali policajti.

Nehoda sa stala v piatok večer krátko po tom, ako policajná kolóna s kanadským politikom opustila pôdu Národnej knižnice Ronalda Reagana v oblasti Simi Valley, kde vystúpil Trudeau s prejavom.  (tasr)

14:22
V Istanbule zadržali 31 osôb podozrivých z členstva v Islamskom štáte. Príslušníci tureckej polície podnikli razie na šiestich adresách v troch rôznych štvrtiach Istanbulu. (tasr)
14:01
Materské školy začnú čoskoro zverejňovať podmienky a termíny prijímania detí.

Termíny spolu s podmienkami prijímania zverejňuje riaditeľ materskej školy po dohode so zriaďovateľom spravidla v období od 15. februára do 15. marca, informuje o tom rezort školstva, vedy, výskumu a športu. (tasr)

13:35
V divadle v Saudskej Arábii sa prvýkrát po boku mužov objavila žena.

Išlo o jedno z najnovších sociálnych opatrení zameraných na posilnenie práv žien, ktoré sú pripisované saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi. (dpa)

11:51
V Snine došlo k dopravnej nehode vlaku a auta. Jednu zranenú ženu vyslobodili pomocou hydraulického náradia. (tasr)
11:05
Záujem o kryptomeny majú najmä v rozvíjajúcich sa ekonomikách. Vyspelé ekonomiky sú zasa hostiteľmi najväčších búrz. Tvrdí to analytik kryptomien v Saxo Bank Jacob Pouncey. (tasr)
09:57
Slovenského saleziána V. Feketeho v nedeľu v Baku vysvätia za biskupa. Ako biskup bude stáť na čele Apoštolskej prefektúry Azerbajdžanu, ktorá zahŕňa celé územie krajiny a tvorí ju nateraz jediná farnosť v hlavnom meste. (tasr)
09:20
Kim Čong-un pozval juhokórejského prezidenta Mun Če-ina na návštevu do Severnej Kórey. Pozvanie doručila Mun Če-inovi sestra severokórejského lídra Kim Jo-džong, ktorá absolvovala v sobotu schôdzku v úrade juhokórejského prezidenta.
08:59
Hackeri napadli pred otváracím ceremoniálom servery organizátorov. Ich útok spôsobil poruchu internetových televíznych protokolov v hlavnom tlačovom centre.Usporiadatelia potom preventívne vypli servery, aby zabránili ďalším škodám. (tasr)
08:17
Kalifornská demokratická poslankyňa čelí obvineniu z obťažovania. Cristina Garciová je pri tom tvárou kampane #MeToo namierenej proti sexuálnemu obťažovaniu.
07:39
Trump zablokoval zverejnenie správy demokratov o ruskej kauze. Biely dom oznámil, že prezident "nemôže" sprístupniť 10-stranový tajný dokument pre obavy o národnú bezpečnosť. (tasr)
06:53
Sneženie na severozápade USA si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych. Úrady v štátoch Illinois, Michigan a Indiana pre silné sneženie zatvárajú školy a rušia množstvo letov. (tasr)