Správy z vášho kraja:

Krátke správy 15. 10. 2017

20:10
Muža, ktorý strieľal vo Frederictone, obvinili zo štvornásobnej vraždy.

Predpokladaného páchateľa, 48-ročného obyvateľa mesta Matthewa Vincenta Raymonda, previezli po prtestrelke s políciou vážne zraneného do nemocnice. Pred súd má predstúpiť 27. augusta. (cbc)

18:50
Egyptským bezpečnostným silám sa podarilo zmariť bombový útok.

Muž, opásaný výbušninami, sa chcel odpáliť v kopstkom kostole severne od metropole Káhira. Do kostola sa pokúšal dostať spolu s veriacimi, na mieste však boli posilnené bezpečnostné opatrenia a vo vstupe mu zabránili. (ap)

18:24
Ruská banka vydala pamätné mince k výročiu seriálu No počkaj, zajac!.

Medeno-niklové mince majú nominálnu hodnotou 25 RUB (33 centov) a strieborné 3 RUB. Banka vydala hlavné postavy aj vo farebnej verzii. (tasr)

17:10
Reprezentantky v športovej streľbe vybojovali na ME v Leobersdorfe zlato v skeete.

Družstvo v zložení Danka Barteková, Veronika Sýkorová a Lucia Kopčanová zdolalo v súboji o titul Nemecko 47:45. (tasr)

16:50
Monzúnové dažde si v Indii vyžiadali od stredy už najmenej 37 obetí.

Väčšina z obetí sa utopila alebo prišla o život pri zosuvoch pôdy. Vyše 35-tisíc ľudí sa podľa tamojších úradov ocitlo bez strechy nad hlavou. (ap)

16:20
Do Trebišova prichádza nový investor.

Hovorkyňa mesta Martina Mištaničová informovala, že sa podarilo priviesť združenie BR Group z Českej republiky. Prácu si nájde 220 ľudí. (tasr)

16:00
Francúzske úrady vyšetrujú dvojicu Nemcov zadržaných po evakuácii tábora.

Dvojica nemeckých občanov, ktorých zadržali v súvislosti s nedávnou evakuáciou skupiny 119 detí z tábora na juhu Francúzska, sa bude spovedať pred vyšetrujúcim sudcom pre možné obvinenia z neúmyselného ublíženia na zdraví či ohrozenia života iných. (ap)

15:00
V rožňavskom okrese došlo k smrteľnej nehode na štvorkolke.

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová informovala, že za doposiaľ neobjasnených okolností a v presne nezistenom čase došlo v piatok (10.8.) podvečer v katastrálnom území obce Čučma k nehode štvorkolky, ktorú viedol 58-ročný muž z okresu Rožňava.

12:55
Pri rannej zrážke s autobusom za Zvolenom zahynul vodič osobného auta.

Podľa informácií z operačného strediska HaZZ sa v autobuse s lučeneckou značkou viezlo asi 40 cestujúcich. Nikto z nich by nemal byť zranený.

12:46
Ikea vstúpila na rýchlo rastúci trh v Indii.

Nábytok, ale aj jedlo inšpirované severskými krajinami, tak po vyše desiatich rokoch úsilia konečne vstupujú na trh s najrýchlejšie rastúcou strednou triedou na svete. (tasr)

11:48
Pri havárii vrtuľníka v Japonsku zahynulo deväť ľudí.

Na palube vrtuľníka typu Bell 412EP sa v čase havárie nachádzalo sedem záchranárov z prefektúry Gunma a dvaja piloti.

11:00
V Hlbokej doline v Západných Tatrách uviazla ráno rodina.

Rodina chcela zostúpiť do údolia, ale pre rozvodnený potok po dažďoch a chýbajúci most to nebolo možné. Turistom pomáhala Horská záchranná služba (HZS).

10:43
Pri masových protestoch v Rumunsku sa zranilo najmenej 440 ľudí.

Medzi zranenými je aj deväť príslušníkov polície, ktorá proti demonštrantom použila vodné delá, dráždivý plyn a obušky, keď skupina protestujúcich v Bukurešti prerazila ohradenie a pokúsila sa preniknúť k sídlu vlády premiérky Viorice Dancilaovej. (tasr)

09:40
Monsanto musí vyplatiť onkologickému pacientovi odškodné 289 mil. dolárov.

Muž tvrdil, že konečné štádium rakoviny mu spôsobil prípravok na ničenie buriny Roundup, vyrábaný agrochemickým gigantom.

08:29
Pri výbuchu v továrni v Salisbury zomrel jeden človek.

Požiar vypukol okolo 17.00 hod. miestneho času v závode firmy Chemring, vyrábajúcom signalizačné rakety. Ďalšia osoba je v kritickom stave. (tasr)

07:25
V Albánsku zavraždil 24-ročný muž osem príbuzných.

Polícia identifikovala podozrivého ako Ridvana Zykaja. Medzi obeťami, ktoré zastrelil automatickou zbraňou, boli jeho stará mama a starý otec, ako aj dve deti vo veku 16 a osem rokov.

07:20
Muž uniesol z letiska prázdne lietadlo a havaroval s ním.

Z medzinárodného letiska v americkom meste Seattle vzlietlo bez povolenia menšie dopravné lietadlo spoločnosti Horizon Air, ktoré sa následne zrútilo. V čase havárie sa na palube lietadla nenachádzali žiadni pasažieri.