Správy z vášho kraja:

Krátke správy 17. 01. 2018

22:41
Polícia hlási menší výbuch na stanici v Hamburgu. Polícia v správe na sociálnej sieti uviedla, že "menší výbuch" nastal na nástupišti stanice Veddel. Explózia poškodila sklenenú tabuľu, zranenia však neboli hlásené. (tasr)
20:54
Pri zosuvoch pôdy na Filipínach zahynulo najmenej 26 ľudí. Zosuvy nastali po sobotňajšej tropickej búrke, ktorá so sebou priniesla hustý dážď, silný vietor a bleskové záplavy. (tasr)
19:44
Americká CIA pomohla ruskej FSB zmariť útoky v Petrohrade. Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval v tejto súvislosti americkému kolegovi Donaldovi Trumpovi a poďakoval sa mu za spoluprácu. Teroristov, ktorí plánovali útoky v Petrohrade zadržala podľa neho ruská polícia vďaka informácií, ktoré jej poskytla americká CIA. (tasr)
18:39
Viac ako 200 väzňov bude môcť stráviť vianočné sviatky so svojimi rodinnými príslušníkmi a známymi.

Počas mimoriadneho voľna na opustenie ústavu budú vo vybraných ústavoch v rámci pilotnej prevádzky využitia elektronického systému monitoringu osôb. (tasr)

18:12
Do Malkovského potoka na Terchovskej ulici unikli ropné látky. Podľa operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove malo ísť o únik oleja, ktorý pochádza z lokality, kde stavajú cestu. (tasr)
17:48
Aj Poliakom postupne zakážu nedeľný predaj. Osobitné výnimky sa majú vzťahovať aj na priamy predaj rýb z lodí alebo na mieste v prístavoch. (tasr)
17:30
Pri leteckých útokoch v Jemene zahynulo najmenej 11 žien. Ženy sa vracali zo svadobnej oslavy v povstalcami kontrolovanej oblasti, na ktorú koalícia podnikla tri nálety. (tasr)
16:40
V centre Sniny pri havárii vyhasol život 38-ročného muža. Dopravná nehoda dvoch osobných vozidiel v Snine sa skončila tragicky. Na mieste havárie zomrel 38-ročný muž z Renaultu Thalia. Ďalší účastník nehody utrpel šok. (tasr)
15:23
V obci Zboj zaznamenali v prvej polovici decembra úhrn zrážok 142 mm. Vznikla tak výnimočná situácia, keď na krajnom východe Slovenska spadlo za prvých 16 dní tohto mesiaca až 20-násobne viac zrážok ako na viacerých miestach západného Slovenska.
14:28
Fico sa stretne s generálnym tajomníkom OSN A. Guterresom v New Yorku. Témami pondelkového stretnutia premiéra s generálnym tajomníkom tejto medzinárodnej organizácie je reforma OSN, aktuálne otázky svetovej politiky, situácia na Ukrajine či západnom Balkáne. (tasr)
13:29
Premiér Robert Fico pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu. Princípu sa však vzdať nemieni. Tvrdí, že ľudia na Slovensku musia dostávať vyššie mzdy. (ta3)
13:14
Amazon sa dohodol v Taliansku na doplatení daní vo výške 100 miliónov eur. Americký obchodný gigant zaplatí sumu prostredníctvom svojich dcérskych spoločností v Taliansku a v Európskej únii, uviedol daňový úrad vo svojom vyhlásení. (tasr)
12:50
Zákon o štátnom občianstve pripravil doteraz o slovenský pas 2 093 ľudí.

Ľudia ho strácajú na základe zákona, ktorý prijala prvá vláda Roberta Fica. (tasr)

12:37
Slovenská obchodná inšpekcia ľuďom odporúča, aby si dali svetelné reťaze pred kúpou rozbaliť a predviesť. Majú uprednostniť predajcov so stálym miestom predaja pre prípadnú reklamáciu výrobku. Spotrebitelia by si mali vyžiadať doklad o kúpe výrobku. Vo štvrtok sme informovali o nebezepčných svietidlách z Číny. (tasr)
12:18
Francúzi si tieto Vianoce priplatia za foie gras, víno aj maslo.

Dôvodom je aj vtáčia chrípka a zlé počasie, ktoré malo vplyv na vinič. (tasr)

11:54
Na osem sa zvýšil počet obetí dnešného útoku štyroch ozbrojencov na kostol v Pakistane. Zranenia utrpelo 44 ľudí, deväť z nich je v kritickom stave, informovala agentúra Anadolu s odvolaním sa na zdravotníkov. (tasr)
11:43
Rusko plánuje v roku 2018 otestovať 12 medzikontinentálnych balistických rakiet. Má za cieľ najmä potvrdiť správnosť konštrukčných riešení týkajúcich sa vývoja pokročilých zbraní. Agentúru TASS o tom v nedeľu informovalo ruské ministerstvo obrany.
11:25
V okresoch Michalovce, Trebišov a Sobrance hrozí povodeň. Vodná hladina na Uhu klesla, situácia je stabilizovaná. (tasr)
11:08
Až 51 percent Britov by teraz uprednostnilo zotrvanie krajiny v Európskej únii. Ukázal to prieskum, ktorý uskutočnil výskumný ústav BMG pre denník The Independent. Informáciu o výsledkoch prieskumu priniesla v noci na dnes agentúra DPA.
10:50
Sestra honduraského prezidenta Juana Orlanda Hernándeza spolu s ďalšími piatimi ľuďmi zahynula pri havárií vrtuľníka. Nešťastie sa stalo v hornatej oblasti neďaleko honduraského hlavného mesta Tegucigalpa. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.
10:35
V britskom Birminghame sa zrazilo šesť áut, zahynulo šesť ľudí. Ďalšia osoba je v kritickom stave. K hromadná nehoda šiestich vozidiel vrátane taxíka sa stala v noci pri vjazde do podjazdu. (dpa)
10:14
Tento rok vznikli dve strany - Progresívne Slovensko a Nezávislosť a Jednota. Do likvidácie vstúpili Hnutie za demokratické Slovensko i Združenie robotníkov Slovenska, ktoré voľakedy tvorili koalíciu. (tasr)
09:48
Vznikajúca strana Spolu, ktorú zakladá poslanec Miroslav Beblavý, má už dosť podpisov na registráciu. Vyzbierala ich viac ako 17-tisíc, potrebných je aspoň 10-tisíc. O registráciu požiadajú zakladatelia - Jozef Mihál, Katarína Macháčková, Zuzana Zimenová, Simona Petrík, Viera Dubačová a Oto Žarnay - v januári. (tasr)
09:45
Štyria ľudia zahynuli a 18 ďalších utrpelo zranenia pri dnešnom samovražednom útoku na kostol v Pakistane. Nešťastie sa stalo v meste Kvéta, ktoré je metropolou provincie Balúčistán. (ap)
09:43
Nová rakúska vláda podnikne aktívne kroky v Európe s cieľom zrušiť sankcie uvalené na Rusko. Tie uvalili na krajinu v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Tiež pomôže zmierniť napätie medzi Západom a Ruskom. Informovala o tom dnes agentúra TASS s odvolaním sa na program budúceho rakúskeho kabinetu na roky 2017-2022. Dokument má vraj k dispozícii.
09:09
Muža zo Sydney obvinili zo sprostredkovania obchodu so zbraňami pre KĽDR. Používal zakódovanú komunikáciu na dohadovanie predaja a diskusiu o dodávke zbraní hromadného ničenia. (tasr)
08:51
Nemecko očakáva, že tento rok príde do krajiny menej ako 200-tisíc nových migrantov. Informovala dnesagentúra DPA, citujúc vyjadrenia nemeckého ministra vnútra Thomasa de Maiziera pre nedeľník Bild am Sonntag.
08:33
Kresťania dnes slávia tretiu adventnú nedeľu, čím sa dostávajú do druhej polovice obdobia duchovnej prípravy na slávenie Vianoc. Katolíci i evanjelici zapaľujú tretiu sviečku na adventnom venci. V mnohých ich chrámoch sa konajú adventné koncerty alebo pásma slova a hudby venované adventu či modlitbové stretnutia veriacich. (tasr)
08:01
Najmenej traja ľudia zomreli a ďalších 15 osôb je nezvestných v dôsledku zosuvu pôdy. Spôsobili ho silné dažde, ktoré zasiahli v sobotu dedinu Villa Santa Lucia na juhu Čile.(ap)
07:39
Pentagon priznal existenciu dlhoročného programu na výskum UFO. V rámci tzv. Programu pokročilej identifikácie vzdušných hrozieb sa ročne vynaložilo 22 miliónov dolárov (18,63 milióna eur) na preverovanie správ o UFO. (new york times)