Správy z vášho kraja:

Krátke správy 20. 05. 2018

22:38
Taliani už onedlho budú mať premiéra aj novú vládu. Populistické Hnutie piatich hviezd (M5S) a ultrapravicová strana Liga Severu (LN) sa dohodli na spoločnom kandidátovi na post talianskeho premiéra i na obsadení ministerských kresiel v novej koaličnej vláde. (tasr)
20:59
Slovenskí hasiči uspeli na medzinárodnej súťaži v Rakúsku. Hasiči museli okrem iného podľa neho v štyroch disciplínach nasledujúcich po sebe s maximálne 8-minútovou prestávkou na oddych zdolať 11-podlažnú budovu výbehom a zostupom, rozvinúť pogumovanú hadicu pod tlakom vody v dĺžke 40 metrov a vodným prúdom zasiahnuť terč či posúvať päťkilogramovým kladivom bremeno v tzv. hammer boxe.
19:13
Vo Vysokých Tatrách zahynul poľský turista v zakázanej lokalite. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že v popoludňajších hodinách sa 57-ročný turista pošmykol na snehovom poli pri schádzaní z Končistej. (tasr)
17:36
Pri Ružomberku sa zrazil autobus s autom. V autobuse sa viezli zahraniční turisti. Na miesto zrážky boli vyslané tri sanitky. Zranené boli dve osoby sediace v aute.
16:59
Po páde z koňa sa ťažko zranili dve dievčatá, zasahovali leteckí záchranári.

Záchranársky vrtuľník pristál na miestnom futbalovom ihrisku, kde si lekár leteckých záchranárov prevzal do svojej starostlivosti najskôr 14-ročné dievča s poranením hlavy, hrudníka a ďalšími povrchovými odreninami po tele. (tasr)

16:25
Medzinárodní veritelia Grécka sú spokojní s postupom reforiem v krajine. V sobotu (19.5.) večer o tom informoval v Aténach grécky minister financií Euklid Tsakalotos.
14:21
Matečná stále nevidí dôvod na svoj odchod. "Ak niekto vznesie voči mne nejaké trestné oznámenie, pretože sme niekde pochybili, som súdny človek, nemám problém odtiaľ (z funkcie, pozn. TASR) odísť," dodala.
13:03
SHMÚ upozorňuje na prízemné mrazy v severnej časti Slovenska.. Teplota v pondelok (21.5.) môže na niektorých miestach klesnúť na -3 stupne Celzia.
10:49
Horskí záchranári pomáhali v Malej Fatre trom Slovenkám a 72-ročnému Čechovi.

O pomoc ich požiadala trojica turistiek, ktoré absolvovali túru cez Jánošíkove diery a následne chceli schádzať po turistickom chodníku cez Malý Rozsutec. Dostali sa však do nedostupného terénu, v ktorom uviazli. (tasr)

09:48
Leteckí záchranári pomáhali 11-ročnému chlapcovi.

Ten sa na turistickom chodníku pri Skalnatom plese potkol a padal dolu približne päť metrov. Lekárka bola k zranenému vysadená pomocou techniky palubného navijaka. (tasr)


07:45
KĽDR chystá pre novinárov v jadrovom komplexe pozorovaciu plošinu. Severná Kórea sa chystá vybudovať pozorovaciu plošinu pre novinárov, ktorí budú sledovať budúcotýždňovú likvidáciu jadrového testovacieho komplexu Pchunggje. Naznačujú to družicové snímky z 15. mája. (tasr)


07:24
V Jemene zadržali jedného z vodcov Islamského štátu. Vodcu IS, ktorého nemenovali, zadržali počas operácie v provincii Lahidž na juhu krajiny. Špeciálne jednotky zadržali spolu s ním aj niekoľko ďalších ľudí, ktorých mala polícia na zozname hľadaných osôb. (tass)
07:13
Sagan skončil štvrtý v poslednej etape Okolo Kalifornie. Sagan pri svojej deviatej účasti na podujatí zostal prvýkrát bez etapového víťazstva. (tasr)