Správy z vášho kraja:

Krátke správy 21. 03. 2017

22:34
Sudca neposlal Mariána Kočnera a Pavla Ruska do väzby. Po vyšše osemhodinovom rozhodovaní oboch pustil na slobodu. (tv markíza)
20:54
Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v desaťtisíce ľudí. Zúčastnili sa ľudia rôznych národností, prívrženci opozičných labouristov a liberálnych demokratov, ale aj niektorí členovia vládnucej Konzervatívnej strany. (dpa)
19:18
Rakúsky kancelár pohrozil obnovením kontrol na hranici s Talianskom.

Kurz varoval ešte v stredu po rokovaní s bavorským premiérom Markusom Söderom, že pokiaľ by Nemecko začalo vracať nelegálnych migrantov priamo zo svojich hraníc, pristúpili by k takémuto kroku aj iné európske krajiny. (tasr)

19:01
Hnutie OĽaNO na odbornej konferencii predstavilo riešenia pre východ.

Konferencia sa venovala trom prioritným oblastiam: zamestnanosti, pôdohospodárstvu a eurofondom v pôdohospodárstve a doprave. Odborné témy viedli tieňoví ministri za jednotlivé rezorty spoločne s odborníkmi, ktorí žijú alebo sa angažujú na východe Slovenska. (tasr)

17:57
Najmenej 45 bojovníkov Islamského štátu prišlo o život pri nálete irackých síl v Sýrii.

Abstract...

16:32
Do kežmarského priemyselného parku mieri nový investor. Pribudnúť by tam malo 500 pracovných miest vrátane stovky pozícií vo vývoji a výskume. Informoval o tom v sobotu na mieste, kde vyrastie nová fabrika, premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD). (tasr)
15:16
Bývalý vatikánsky diplomat dostal 5 rokov za prechovávanie detskej pornografie. Carlo Alberto Capella zároveň dostal pokutu v hodnote 5000 eur. (dpa)
15:01
Obchody Toys "R" Us a Babies "R" Us v Austrálii sa čoskoro zatvoria. Dôvodom je, že austrálski konkurzní správcovia nedokázali nájsť kupca na aktíva americkej hračkárskej siete. Austrálska divízia hračkárskeho reťazca má 44 obchodov a zamestnáva približne 700 ľudí. (bbc)
14:02
Nie je dôvod rozhodnúť o nákupe stíhačiek expresne rýchlo, tvrdí Peter Pellegrini. Odklad rozhodnutia o výbere dodávateľa nových stíhačiek nie je vyjadrením nedôvery ministerstvu obrany, ale snahou o objektívne najlepšie rozhodnutie založené na dôkladnom a precíznom oboznámení sa s predloženými ponukami, uviedol predseda vlády. (rtvs)
13:36
Mariána Kočnera aj Pavla Ruska už predviedli na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Ten má od 14.00 h rozhodovať o ich väzbe.
13:12
V ukrajinských Karpatoch snežilo.

Záchranári oznámili, že museli zasahovať v prípade 27 detí a ôsmich dospelých, ktorí táborili v stanoch neďaleko 1881 metrov vysokého vrchu Blyznycia (Bliznica) na juhovýchode Zakarpatskej oblasti. (tasr)

12:51
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson varoval pred "miernym a nekonečne dlho trvajúcim" brexitom.

Jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ v centre Londýna organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o konečnej dohode o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť. (tasr)

12:33
Harley-Davidson predpokladá zvýšenie cien motoriek v Európe.

Harley-Davidson uviedol, že clá ho poškodia dvakrát: na jednej strane v dôsledku samotných odvetných ciel EÚ, na druhej v dôsledku zvýšenia cien surovín po zavedení dovozných ciel Washingtonom na oceľ a hliník. (tasr)

10:57
Šéf Európskeho parlamentu varoval pred egoistickou migračnou politikou.

Okrem toho Tajani upozornil strany nemeckej vládnej koalície, ktoré vedú spor okolo azylovej politiky, že migrácia "nie je len nemecký problém". Taliansko a Grécko sú taktiež pod tlakom. (tasr)

09:58
Na diaľnici D1 medzi Sencom a Trnavou sa prevrátil kamión.

Po príjazde na miesto zásahu hasiči zistili, že ide o kamión prevrátený na boku v poli, prevážajúci zeleninu. Pri nehode sa nikto nezranil. (tasr)

08:50
Pred 70 rokmi sa začala sovietska blokáda Berlína.

Počas nej západné sektory mesta zásobovali USA a Veľká Británia leteckým mostom. Blokáda Západného Berlína trvala do 12. mája 1949 a považuje sa za najzávažnejšiu konfrontáciu počas studenej vojny. (tasr)

08:21
Vládne sily prvý raz za uplynulý rok bombardovali povstalecký juhozápad Sýrie.

Sýrsky prezident Bašár Asad prisľúbil, že sa armáda opätovne zmocní územia pri hraniciach s Jordánskom a Golanskými výšinami okupovanými Izraelom. (tasr)

08:09
Trump sa stretol s rodinami obetí nezdokumentovaných migrantov.

Stretnutie sa konalo v čase, keď Trump čelí globálnej kritike ohľadom imigračnej politiky, na základe ktorej dochádza na americko-mexických hraniciach k oddeľovaniu rodín bez príslušných dokladov po ich ilegálnom vstupe na územie USA. Trump sa neskôr nátlaku verejnosti podvolil. (tasr)

07:49
USA na neurčito odložili spoločné vojenské cvičenia s Južnou Kóreou.

Krok prichádza po príslušnom prísľube, ktorý dal na nedávnom summite v Singapure americký prezident Donald Trump. (dpa)

07:31
Pápež vyzval na väčšiu slobodu tlače vo svete.

Poukázal na prípad dvoch novinárov agentúry Reuters, ktorých uväznili v Mjanmarsku na základe obvinení z prechovávania tajných dokumentov. (tasr)

07:16
Putin a Mun podporili denuklearizáciu Kórejského polostrova.

Vyhlásili, že nedávny dialóg medzi USA a KĽDR pomôže zmierniť napätie. (tasr)