Správy z vášho kraja:
08. 11. 2018 11:00 | nb

Známy Slovák kedysi česal aj Marlene Dietrich, dnes o ňom nakrútili film

Fotograf Robert Vano dostal k 70-tke biografický film.

Robert Vano v roku 1982.
Robert Vano v roku 1982. Foto: Archív R. Vano
Robert Vano - Príbeh človeka
Robert Vano v roku 1972 vo Filadelfii.
Robert Vano v roku 1982 na Mykonose

Fotograf Robert Vano, pôvodom z Nových Zámkov, emigroval ako mladý chlapec do Ameriky, kde prežil značnú časť života a stal sa známym. Najprv ako kaderník hviezd, vizážista, neskôr aj ako fotograf. A práve fotografii, v ktorej si vytvoril jedinčený rukopis, sa venuje dodnes.

Napriek tomu, že je uznávaným umelcom, nepatrí medzi hviezdy, ktoré by napĺňali stránky bulváru. Kedysi však bol dosť divoký a má za sebou 15 rokov, počas ktorých bral drogy, zarobil aj prerobil veľa peňazí a vymetal legendárne americké kluby so slávnymi menami. Poznal sa dokonca aj s Andym Warholom a vlastnil jeden z jeho obrazov, ktorý mu však neskôr ukradli. 

Na jar 2018 oslávil Robert Vano 70-tku a k nej dostal naozaj originálny darček - dokument o svojom živote. V réžii Adolfa Ziku uzrel svetlo sveta Príbeh človeka, ktorý mapuje Robertov život od detstva až po súčasnosť. Chýbať nebudú ani tie témy, ktorým by sa iní možno radšej vyhli, Robert však aj o týchto témach hovorí veľmi otvorene. Jeho príbeh si môžete pozrieť aj vy.

 

Fotky Robertovej tvorby nájdete vo fotogalérii.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z markiza

Už ste čítali?