Streda 17.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
24. 01. 2014 14:36 | BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

No konečne! Prvý prezidentský kandidát sľubuje, že sa ako hlava štátu vzdá platu

Ide o peniaze, aké bežný človek nikdy neuvidí.

Ján Čarnogurský, Radoslav Procházka, Andrej Kiska
Ján Čarnogurský, Radoslav Procházka, Andrej Kiska Foto: TASR

Slovenskú republiku to z biedy v žiadnom prípade nevytrhne, ale pre bežných ľudí by mohlo ísť o povzbudenie, že uskromniť sa dokážu aj "tí hore". Prezidentský kandidát Andrej Kiska vyhlásil, že ak vyhrá voľby, vzdá sa platu. Mesačne pritom ide asi o 9 000 eur v hrubom (v čistom necelých 6 600 eur).

"Ak by som dostal dôveru vo voľbách, každý mesiac by som venoval prezidentský plat ľuďom, ktorí to potrebujú," tvrdí. Ako príklad príjemcu uviedol mladú vdovu zo Skalice, ktorej dve deti sú ťažko choré a jej mesačný príjem je 390 eur.

"Nekandidujem preto, aby som získal prezidentský plat a výhody, nepotrebujem ich. Mal som v živote to šťastie, že sa zo mňa stal finančne zabezpečený človek a mohol som sa venovať pomoci druhým," dodal. 

Kto ďalší?

Podobné vyhlásenia sa zvyknú označovať za populistické.

Na strane druhej, jednoznačné vysvetlenie, prečo prezident dostáva práve toľko, koľko dostáva, chýba. Hlava štátu v susednom Poľsku, ktoré je mnohonásobne väčšie, má pritom výplatu aj s náhradami necelých 3 500 eur.

Do razantného skresávania platov sa nikdy nepustili napríklad ani poslanci. Vraj ak by dostávali menej, boli by korumpovatelnejší.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Andrej Kiska
Andrej Kiska Foto: SITA
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?