26. 07. 2016 13:28 | BRATISLAVA/Teleráno, zg

Viete, kedy sa máte zbaviť líčidiel, štetcov či mejkapu?

Odborníčky v Teleráne ukázali aj to, ako čistiť kozmetické pomôcky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: FabrikaSimf/shutterstock.com

Neprejde ani deň, aby ste ich nechytili do ruky. Máme na mysli labutienky, aplikátory, štetce, očné tiene, ale aj rúže a lesky na pery.

Tak ako všetko na svete, aj tieto veci majú dátum spotreby a životnosť. A pri dobrej starostlivosti vám vydržia čo najdlhšie.

Dátum spotreby a kozmetika

Pri kozmetických výrobkoch musí byť označený dátum spotreby. Platí to však iba pri tých, ktorých trvanlivosť je kratšia alebo sa rovná 30 mesiacom. Ak je minimálna trvanlivosť dlhšia, dátum spotreby nemusí výroba uvádzať.

Výnimka platí iba v prípade, ak môže takýto výrobok po otvorení zmeniť svoju konzistenciu alebo vlastnosti. Vtedy musí byť na ňom uvedený symbol otvoreného téglika s uvedením doby, počas ktorej je potrebné výrobok po otvorení spotrebovať.

Označenie dátumu spotreby v mesiacoch na kozmetických výrobkoch.
Označenie dátumu spotreby v mesiacoch na kozmetických výrobkoch. Foto: Blan-k/shutterstock.com
 

„Dôležité si je však uvedomiť, že záruka sa začína počítať od prvého použitia výrobku, resp. prvým kontaktom so vzduchom," upozornila módna redaktorka Lenka Škodová.

Spoločne so stylistkou Veronikou Vargovou ukázali v Teleráne aj to, ako sa starať o kozmetické pomôcky. Tak napríklad štetec na púder môžete očistiť v špeciálnom prípravku, ktorý sa dá kúpiť v drogériách.

 

Dobrým pomocníkom pri čistení je dobrá aj hubka na tvár s drsným povrchom. Dáte na ňu prípravok na čistenie a už iba krúživým pohybom vymyjete zbytočný mejkap zo štetca. Rovnaký postup môžete uplatniť aj pri iných kozmetických pomôckach.


Ako vy čistíte kozmetické pomôcky? Napíšte nám vaše rady na adresu myzeny@markiza.sk a radi ich zverejníme.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?