10. 01. 2017 19:43 | BRATISLAVA/Andrea Leitmannová

Iveta sa na seba nemohla roky pozrieť do zrkadla

Odvahu jej dodala TV Markíza, ktorá ju vybrala do televíznej šou O 10 rokov mladší.

Iveta - účastníčka televíznej šou O 10 rokov mladší.
Iveta - účastníčka televíznej šou O 10 rokov mladší. Foto: TV Markíza

Zo zahraničia sa na nás valí kult krásy s vyhladenou pleťou, žiarivým úsmevom a plnými perami. Aj keď je krása relatívny pojem a každému sa páči niečo iné. Zhnité zuby, akné alebo výrazne unavená tvár však sebavedomie naozaj nikomu nedodá.

Dokonalé telo, krásne vlasy, tvár bez vrások, to je to, čo diktuje západný vkus o kráse. Bežným ženám to uberá na sebavedomí a pocite, že aj ony sú krásne. „Keď sa pozriem do zrkadla, tak niekedy vidím strhanú tvár, vidím tam starú ženu," ohodnotila sa Iveta - účastníčka televíznej šou O 10 rokov mladší.

Má štyri deti, o ktoré sa s láskou stará, no na seba akosi zabudla. „Najčastejšie sú to ženy, ktoré sa starajú o deti, o rodinu a potom zistia, že nevyzerajú najlepšie. Po 40-tke a okolo 50-tky prichádzajú a chcú niečo so sebou spraviť," tvrdí Vanda Przelowska z Inštitútu zdravia a krásy.

Hovorí sa síce, že človek by sa mal mať rád taký, aký je, okolie však často reaguje na zanedbanosť s odporom. „Je to strašne nepríjemný pocit. Odsudzovali ma, odstrkovali, šikanovali," povzdychla si pred televíznymi kamerami.

Reakcie ľudí na ňu boli rôzne, ale nie lichotivé.
„Nejako sexy na mňa nepôsobí".
„Tie zuby sú hnusné."
„Ten účes jej absolútne nesvedčí, zostaruje ju."
„Keby to bola moja mama, nikam s ňou nejdem. Ani do kina, ani von, ani nikam."

Bez toho, aby sme na sebe pracovali, nič nezmeníme. Či už chceme alebo nie, práve vonkajšia krása ide ruka v ruke so sebavedomím.

„Keď sa človek usmeje, ten chrup ukáže a keď je preriednutý alebo s inými viditeľnými chybami, človeku to na imidži nepridá," vysvetlil zubár Alexander Schill.

Fitnes tréner Martin Šmahel tvrdí, že veľa ľudí má pri sebe motiváciu rodinu, známych, deti, ktoré sa nechcú za rodičov hanbiť. Podľa neho v krátkej dobe sa dá veľa vecí zmeniť.

Nové zuby, zmena účesu a úsmev na tvári je to, čo pridá aj vašej vnútornej kráse. Lebo tak, ako sa cítite a čo vyžarujete, presne tak vás bude vnímať aj vaše okolie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?