17. 03. 2017 10:37 | BRATISLAVA/ bh

Pitie vody na prázdny žalúdok: Toto urobí s vašim telom

Cítite sa unavená, máte problémy s močovým mechúrom alebo chcete schudnúť? Skúste tento čínsky rituál.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shark_749/shutterstock.com

Pitie vody má pozitívny účinok na naše telo. Ak ju však budete piť mesiac na prázdny žalúdok, pocítite pozitívne zmeny. Každé ráno pred raňajkami si doprajte čistú vodu. Podľa viacerých štúdií tento jednoduchý trik zlepší vaše zdravie a zmení to aj váš životný štýl, píše portál Brightside. Už po mesiaci môžete na sebe vidieť zmeny.

1. Začnete sa cítiť lepšie a zdravšie

Už po niekoľkých dňoch môžete pozorovať, že vaša pokožka sa mení k lepšiemu. Bude vyzerať zdravšie a vy budete pôsobiť sviežo.

2. Zlepší sa vám metabolizmus

Či už máte diétu alebo nie, pitie vody na prázdny žalúdok zlepší a zrýchli váš metabolizmus. Nebudete pociťovať hlad a dodá vám energiu. Zrýchlenie metabolizmu spôsobí, že kilá pôjdu dole rýchlejšie.

3. Prestane vás páliť záha

Ak máte problém s pálením záhy, verte, že tento problém zmizne. Nebudú vás viac trápiť ani zažívacie problémy, ktoré dokážu znepríjemniť život.

4. Zlepší sa vaša kvalita vlasov

Trápi vás padanie vlasov a máte problém s ich lámavosťou? Tak voda je ten správny liek. Ak dodáte vášmu telu a vlasom viac vody, určite pocítite zmenu.

5. Zbavíte sa problémov s močovým mechúrom

Brusnicový čaj ani tabletky nezaberajú? Skúste čistú vodu a zbavte sa nepríjemných pocitov v močovom mechúre. Pravdepodobne budete chodiť častejšie na toaletu, ale vyplavíte z tela všetky škodlivé látky.

6. Zlepší sa váš imunitný systém

Ak trpíte častými chorobami, voda zlepší váš imunitný systém a zdravotný stav.

Ako získať z vody čo najviac prospešných látok?

  • Vypite štyri poháre vody hneď po zobudení, predtým ako si umyjete zuby a dbajte na to, aby to bolo na prázdny žalúdok. Ak budete mať problém vypiť také množstvo vody, začnite s jedným pohárom.
  • Skúste nič nejesť nasledujúcich 45 minút.
  • Nič nepite a nejedzte vždy dve hodiny po jedle.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?