18. 03. 2017 07:00 | BRATISLAVA/bh

Pes má pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa. Toto všetko dokáže uňho zlepšiť

Môže pes zlepšiť známky vášho dieťaťa v škole? Áno, môže!

Dieťa so psom.
Dieťa so psom. Foto: shuterstock.com/Petr Jilek

Spôsobov, ako zlepšiť u dieťaťa sociálne alebo aj fyzické zručnosti je veľa. Vedeli ste ale, že pozitívny vplyv na ne môže mať aj pes? Nielen, že sa stane najlepším priateľom vášho dieťaťa ale spríjemní mu aj niekoľko rokov života a zanechá v ňom pekné spomienky. Pes dokáže naučiť samostatnosti a ak vaša ratolesť nemá súrodenca, má sa aj s kým zahrať, píše portál Sheknows.

Fyzické zručnosti

Mať domáce zviera pomôže vášmu dieťaťu zlepšiť motorické schopnosti a celkovú schopnosť hýbať sa. Výskum z roku 2010 ukázal, že deti, ktoré majú doma psa, majú denne o 11 minút viac fyzickej aktivity. Nie je to síce veľa, ale ak je to každý deň, už to znie lepšie. Taktiež zlepšuje u detí zdravotný stav. Bývajú menej choré a berú ročne menej antibiotík, ako deti, ktoré psa alebo mačku nemajú.

Sociálne zručnosti

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Je verný, človeka nezradí a pokiaľ je vychovaný, nemal by ani ublížiť. Dokáže dokonca dieťaťu pomôcť nadviazať nové priateľstvá, čo je dobré aj pre vývoj jeho sociálnych schopností.

Emócie

Deti, ktoré majú domáce zviera majú lepšie sebavedomie. Vplýva na ne, že sa pred psom nehanbia rozprávať alebo robiť veci, ktoré by pred človekom neurobili. Vedia, že pes ich nebude súdiť za chybu. V dospelejšom veku vedia deti preukázať väčšiu empatiu k iným ľuďom.

Kognitívne zručnosti

Môže pes zlepšiť známky vášho dieťaťa v škole? Áno, môže! Štúdia vykonaná na druhákoch základnej školy ukázala, že deti, ktoré čítajú svojim psom po večeroch, sú lepšie v čítaní a gramatike ako tie deti, ktoré čítajú svojim rodičom. Tým pádom sa zlepšujú aj ich kognitívne zručnosti. Pes pomáha dieťaťu pri čítaní odbúrať všetok stres.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?