20. 03. 2017 06:00 | BRATISLAVA/Teleráno

Dr. Bukovský vysvetlil, či kokosový olej v káve pomáha chudnutiu

V pravidelnej rubrike Telerána prezradil aj druh ovocia, ktorý pomáha zažehnať rakovinu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Panichkina Natali/shutterstock.com

Káva. Pre niektorých ranný života budič, iní si ho vychutnávajú na raňajky v podobe kapučína alebo kávy s mliekom.

MUDr. Bukovský už v pravidelnej rubrike Telerána Počul som, že.... odpovedal na to, či káva s mliekom v akejkoľvek forme je problém pre tráviaci trakt ako káva bez mlieka. Tentoraz mu diváčka zaslala otázku, či MTC olej s 82 percentným maslom je vhodný pri redukcii hmotnosti namiesto raňajok.

"MTC olej je špeciálne upravený z kokosového oleja. Je známe, že tieto typy mastných kyselín podporujú metabolizmus. Ak by to bolo, tak ako to píšu predávajúci, tak by sme týmto jednoduchým opatrením vyriešili problém nadváhy a obezity vo svete. Stačí na to zdravý rozum, aby sme odpovedali, že toto nie je cesta ako chudnúť," vysvetlil Bukovský.

 

A viete, ktorá pochutina zabraňuje rakovine? Rastie v skoro každej záhrade a zbierame ju na jeseň. Že neviete, čo to je? Jeho plody pripomínajú mozog a sú plné dôležitých vitamínov.

Dr. Bukovský vyvrátil aj mýtus o tom, že jedna bobuľa rakytníka obsahuje celodennú dávku vitamínu C pre náš organizmus i to, či pšeničné vločky majú väčší prínos pre náš organizmus ako ovsené.

 

Ak aj vy máte otázky ohľadne zdravia, posielajte ich na adresu: poculsom@markiza.sk a Dr. Bukovský vám odpovie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?