31. 03. 2017 11:33 | MELBOURNE/jd

Viete, ako si urobiť dokonalú selfie? Jednoduchý trik odhalil univerzitný výskum

Odborníci z Austrálie vám prezradia, ako vyzerať na fotografii bezchybne.

Selfie na pláži
Selfie na pláži Foto: Shutterstock.com

Možno to znie ako nezmysel, ale aj populárne selfie fotografie môžu byť súčasťou výskumu. Práve takúto nezvyčajnú tému si vybrali výskumníci z austrálskej univerzity. Zabudnite na všetky rady, ktoré ste doteraz počuli. Teraz vám odhalíme trik, ktorý potvrdili na akademickej pôde. Píše o ňom DailyMail.

Odborníci z La Trobe University v Melbourne študovali 2000 selfie fotografií na Instagrame. Z nich analyzovali desať najaktuálnejších na každom profile, ktorý vybrali. Zistili, že 40 percent ľudí si najradšej fotí tvár z ľavej strany.

Ako sa teda odfotiť tak, aby sme vyzerali čo najlepšie? Mierne natočte hlavu a k objektívu nastavte svoje ľavé líce. Výsledok vás môže prekvapiť.

Niet sa čo čudovať. Táto technika mala svoj estetický význam aj v histórii. Aj Da Vinci predsa svoju Monu Lízu natočil mierne naľavo.

„Je zaujímavé, že dokonca aj dnes so všetkými fotografickými technológiami nás to prirodzene ťahá na ľavú stranu," poznamenala lekárka Annukka Lindell.

Existuje dokonca aj teória, ktorá tento trik vysvetľuje. Ľavé líce totiž intuitívne vnímame ako emocionálne otvorenejšie a expresívnejšie ako to pravé. Takto štylizovaná selfie teda pôsobí sympatickejšie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy