05. 04. 2017 06:00 | LONDÝN/jd

Mladá anorektička bola na hranici smrti. Dnes je z nej sexy kráska

Pri pohľade na ňu sa mnohí zhrozili. Teraz z nej muži padajú na kolená.

Jej príbeh je inšpiráciou pre mnohé dievčatá, ktoré bojujú s poruchami príjmu potravy.
Jej príbeh je inšpiráciou pre mnohé dievčatá, ktoré bojujú s poruchami príjmu potravy. Foto: Facebook/Nicola King

Neuveriteľná premena mladej Nicoly King uchvátila internet. Dvadsaťštyriročná Britka si počas svojho života prešla náročným obdobím. Roky prehrávala s anorexiou a takmer zomrela. Našla však v sebe silu a rozhodla sa zabojovať o svoj život. Minulý víkend sa hrdo postavila na pódium počas fitnes súťaže a divákom i porotcom vyrazila dych. O jej inšpiratívnom príbehu píše DailyMail.

Chcela len schudnúť

Nicola vyrastala ako zdravé dievča s dobrým apetítom, až kým v puberte nenastal náhly zlom. Prešla si problémom so zmenami nálad, trpela častým hnevom a začala byť nespokojná so svojim telom. Spočiatku to vyzeralo nevinne. Najskôr vylúčila zo stravy čokoládu, aby zhodila zopár kíl. Neskôr odmietla aj ostatné druhy jedla, až kým zo strachu pred kalóriami neprestala jesť úplne všetko.

„Vždy som chcela byť chudšia. Porovnávala som sa s ostatnými a začala som sa sústrediť na to, čo som videla v zrkadle," opisuje ťažké chvíle Nicola.

Keď mala šestnásť rokov jej váha drasticky klesla. Vážila len 25 kilogramov a odmietla čokoľvek zjesť aj vypiť. Kritická situácia vystrašila najmä jej rodičov. Keď ju prijali na oddelenie intenzívnej starostlivosti, lekári im povedali, aby sa s ňou pomaly rozlúčili. Jej orgány postupne zlyhávali a nádej na záchranu bola v nedohľadne.

Dostala druhú šancu

Lekári sa ale nevzdali a Nicola zázrakom prežila najťažšie tri týždne, kedy ju upokojovali sedatívami a kŕmili cez hadičky.

„Choroba bola taká silná, že aj keď sa ma snažili kŕmiť cez hadičky, ktoré boli na mne napojené, nevedela som prestať a trhala som si ich z tela preč. Chcela som zomrieť, lebo som sa cítila fyzicky mŕtva," priznala nešťastná Britka.

Po šiestich mesiacoch ju z nemocnice prepustili a vtedy si povedala, že stačilo. Rozhodla sa pre radikálnu zmenu.

Posilňovňa namiesto terapie

Zúfalé dievča prijali na dlhú psychologickú liečbu do zariadenia v Southamptone. Vďaka podpore rodičov sa jej vnímanie samej seba výrazne zlepšilo. Po viac ako roku sa presťahovala do Írska, kde začala tráviť čas v miestnej posilňovni. A to bol moment, ktorý všetko zmenil. Nechala si poradiť od profesionálov a objavila svoju novú vášeň, ktorá jej dávala zmysel. Čoskoro sa jej telo zotavilo a ona pochopila, že cesta je v zdravom životnom štýle. Dnes je z nej očarujúca žena, ktorá si bez cvičenia a vyváženej stravy nevie predstaviť život. Minulý víkend prekvapila všetkých na súťaži fitnesiek a získala ocenenie v kategórií „Najlepšia telesná premena." Tvrdí, že je na seba konečne opäť hrdá.

„Stále bojujem, pretože aj keď som tú chorobu prekonala, nikdy nebude úplne preč. Cítim však, že som ju porazila. Nemá už nado mnou takú silu," dodáva na záver Nicola. Sama si totiž uvedomuje, že je inšpiráciou pre mnohé mladé dievčatá, ktoré si nepríjemnou chorobou prechádzajú tiež.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy