15. 06. 2017 18:00 | USA/ nt

Kedy povedať partnerovi, že ho ľúbite

A kedy ste vy povedali svojmu partnerovi, že ho ľúbite?

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Kamil Macniak/shuterstock.com

Existuje niekoľko míľnikov vo vzťahu: keď si po pár rande uvedomíte, že s týmto človekom chcete tráviť čas aj naďalej a mohol by z toho byť vzťah, spoločné bývanie a všetky dôležité kroky, ktoré zvládnete spoločne.

Veľkým míľnikom je najmä to, keď si poviete, že sa milujete. Ľúbime aj našich rodičov, psa či priateľov, ale zamilovať sa do niekoho je niečo úplne iné. A keď príde na prvé vyznanie lásky, sme z toho všetci nervózni. Hlavou nám prebehne niekoľko otázok. Píše Independent.co.uk.

Čo ak to necíti rovnako? Čo ak ho/ju vydesíme? Čo keď nám na to odpovie: "Ďakujem"! Ide o zvláštnu situáciu, ktorá nás robí zraniteľnými. Kedy je teda správny čas na tieto dve slová?

Istá žena položila túto otázku na portáli Mumsnet. Príbehy ľudí sa líšili. Niektorí ľudia tvrdia, že zamilovať sa do niekoho sa nedá hneď. Iní zase, že sa im tak stalo a ich vzťahy vydržali roky.

Jedna žena povedala priateľovi, že ho ľúbi už po dvoch týždňoch randenia a sú spolu 11 rokov. Ďalšia tak urobila po troch týždňoch, sú spolu päť rokov a na jeseň minulého roka sa vzali.

"Neexistuje žiadny zázračný dátum, pretože každý pár je jedinečný a špeciálny a urobí to v rôznych časoch. Vychutnajte si ten moment, keď to príde," napísala ďalšia žena.

A to odporúčajú aj psychológia. Podľa doktora Aarona Ben-Zeeva neexistuje presný vzorec, kedy povedať partnerovi, že ho ľúbime. "Mali by ste to povedať, kedykoľvek to budete cítiť, bez výčitiek a premýšľania," tvrdí.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?