12. 07. 2017 09:00 | USA/dg

Sara trpí vzácnou chorobou. Ani tá jej neprekazila plniť si svoje sny

Mladá Američanka je len jednou z 12 ľudí, ktorí trpia týmto typom ochorenia.

Sara Geurts
Sara Geurts Foto: Instagram/sarageurts

Sara Geurts (26) z Minneapolisu v Minnesote trpí Ehler-Danlosovým syndrómom (EDS). Ide o dedičné ochorenie spojivového tkaniva, pri ktorom sa netvorí dostatočne kolagén, čo spôsobuje, že koža je ochabnutá a veľmi krehká. Postihuje jedného z 5-tisíc ľudí na svete. Mladá Američanka je však len jednou z 12 ľudí, ktorí trpia týmto typom ochorenia. 

Sare táto choroba spôsobuje veľké bolesti a vyzerá staršie, než v skutočnosti je. Napriek tomu sa však nevzdáva svojich snov. Plánuje sa presťahovať do Los Angeles a naštartovať modelingovú kariéru. O jej príbehu informuje The Sun.

Zdroj: Instagram/sarageurts

„Začala som si to všímať, keď som mala sedem, diagnostikovali mi to v desiatich. Na strednej škole som sa to jednoducho snažila zakryť. Nechcela som, aby sa ma ktokoľvek niečo pýtal, nechcela som o tom hovoriť,“ tvrdí Sara.

Ako sama hovorí, jej najväčšou neistotou bola práve koža. Postupne však začala ukazovať čoraz viac a prestala sa skrývať. Pri Sare vždy stála jej rodina a priatelia, čo jej veľmi pomáhalo, aj napriek tomu však svoju kožu nenávidela.

Zdroj: Instagram/sarageurts

Všetko prelomil až ťažký rozchod, ktorým si prešla, keď mala 22 rokov. Rozhodla sa, že potrebuje zmeniť svoj pohľad na samu seba. „Bola to naozaj náročná cesta. Vďaka svojim úžasným blízkym som sa na seba začala pozerať úplne inak,“ hovorí 26-ročná Sara. Dnes sa cíti sebavedomejšie ako nikdy predtým.

Zdroj: Instagram/sarageurts

Zdroj: Instagram/sarageurts

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?