15. 07. 2017 07:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Čo robiť, ak tínedžerky jedia len šaláty?

Mladé dievčatá im úplne prepadli. Najmä počas leta rady experimentujú s rôznymi diétami.

Svieži letný ovocný šalát z červenej kapusty
Svieži letný ovocný šalát z červenej kapusty Foto: Vladimír Šimíček

Všetkého veľa škodí. Dokonca aj zeleniny. Ak si myslíte, že budete jesť iba šaláty, zostanete mladí, chudí a zdraví, ste na omyle. Práve naopak, veľakrát si neuvedomujeme, ako si prehnanou konzumáciou zeleniny môžeme uškodiť.

Mladé dievčatá šalátom úplne prepadli. Najmä počas leta rady experimentujú s rôznymi diétami. Odborník na výživu však upozorňuje, že aj na zdravú stravu treba opatrne.

„Jesť šaláty je zdravé, ale záleží od toho, že čo tie dievčatá okrem tých šalátov jedia," tvrdí odborný garant projektu HÝBSA Viktor Bielik.

 

Ženy často stratia pri chudnutí potrebné živiny a to sa môže skončiť aj tým, že niektoré potraviny ich telá jednoducho nedokážu tolerovať. Navyše, hneď ako skončia s diétou, nadbytočné gramy sa menia na tuky. A s tým súvisí aj novodobý fenomén - štíhla obezita.

„Majú určitú telesnú hmotnosť, ale chýbajú im svaly. Majú viacej tukov. V dlhých šatách môžu vyzerať atraktívne, ale keď sa dajú do plaviek, tak zrazu je tam nadbytok toho telesného tuku," konštatoval Bielik.

Strava má byť vyvážená a pestrofarebná

Naše telo potrebuje všetky látky pre to, aby fungovalo tak ako má. „Aj mäso, aj teda prirodzená strava, ktorá nie je len na nejakej vegánskej diéte, lebo príroda extrémy vylučuje.

To znamená, naozaj to netreba brať veľmi striktne a dlhodobo fungovať len na jednom type stravy," odporúča Marián Vanderka.

Ak stále neviete, ako si zdravo zostaviť jedalníček, poradiť vám môžu aj na podujatiach v rámci projektu HÝBSA sa Slovensko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?