17. 07. 2017 11:00 | SOUL/kacs

Z juhokórejskej babičky (70) sa stala populárna youtuberka

Tínedžeri milujú jej videá.

Juhokórejskú babičku milujú tínedžeri.
Juhokórejskú babičku milujú tínedžeri. Foto: REUTERS/ KOREA GRANDMA

Babička z Južnej Kórei (70) zabodovala medzi mladými. Vo svojej krajine sa takmer zo dňa na deň stala slávnou youtuberkou, tínedžeri milujú jej videá. Park Makryeová ukazuje ženám, ako sa nalíčiť, aby sa podobali na známe osobnosti. Nakrúca aj rôzne videá, ako jazdí na kajaku alebo zachytila moment, ako prvýkrát ochutnala cestoviny.

 

Zdroj:Reuters/Korea Grandma

Všetko začalo vo chvíli, keď žene lekári oznámili, že u nej hrozí vysoké riziko ochorenia Alzheimerovej choroby, s ktorou bojovali aj jej tri staršie sestry. Vtedy sa jej vnučka Kim rozhodla, že vezme babičku na výlet do Austrálie, než bude neskoro.

„Jeden deň natočila vnučka niekoľko videí a zavesila ich na YouTube. O 20 dní neskôr mi povedala, babička, zasiahli sme jackpot," povedala Park na jednom z jej videí o začiatku jej sľubnej kariéry.

Na sociálnych sieťach ju sleduje 400-tisíc ľudí. Niektorí jej fanúšikovia dokonca cestovali po celej krajine, aby ju navštívili. Už sa stala tak populárnou, že sa o ňu zaujímajú aj veľké spoločnosti.

Jej život pritom nebol ľahký. Nikdy nechodila do školy, čítať a písať sa naučila od suseda. Po svadbe ju kvôli inej žene opustil manžel a nechal ju samú s tromi deťmi predškolského veku a na krk jej zavesil aj dlhy. Celý život viedla reštauráciu. A pokračuje v tom aj teraz. Každý deň vstáva o štvrtej ráno a pracuje do večera.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?