05. 08. 2017 13:00 | USA/ nt

Myslela si, že má na nose len pupienok, bola to rakovina. Fotky len pre silné povahy

Keď jej lekári diagnostikovali chorobu, dávali je len 20 percentnú šancu na prežitie.

Myslela si, že má na nose len pupienok, bola to rakovina. Fotky len pre silné povahy
Myslela si, že má na nose len pupienok, bola to rakovina. Fotky len pre silné povahy Foto: Profimedia.sk
Mladá žena prišla o nos
Marisha po chorobe
Marisha pred chorobou

Dvadsaťosemročná Marisha Dotson z Knoxville v Tennessee si pred tromi rokmi objavila pupienok na špičke nosa. Myslela si, že ide o obyčajnú vyrážku. Veľmi sa však mýlila a zo začiatku sa mýlili aj lekári. Z pupienka sa vykľula rakovina a mladá žena prišla o nos, o časť čeľuste a osem zubov. Píše Daily Mail.

Keď jej lekári diagnostikovali chorobu, dávali je len 20 percentnú šancu na prežitie. Zistili totiž, že agresívna forma rakoviny kože sa z malého pupienka rozšírila do celého nosa.

Marisha po operácii
Marisha po operácii Foto: Profimedia.sk
 

Napriek tomu sa Marishi podarilo vyliečiť, aj keď má trvalo poškodenú tvár a keď sa chce usmiať alebo hovoriť, musí si vložiť dočasný zubný implantát.

Dnes sa však nestará o svoj vzhľad, je rada, že vôbec žije. Marisha, ktorá je sirota, povedala: "Rakovina mi vzala nos, časť čeľuste, ale nie moje telo, takže budem bojovať. Mám tieto jazvy a mala by som byť na ne pyšná, pretože sú dôkazom mojej vôle žiť, krvi, potu, sĺz, ktoré som preliala, aby som prežila. Teraz nosím zubný implantát, bez neho nemôžem jesť ani hovoriť pre chýbajúce kosti v mojej tvári."


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?