06. 08. 2017 15:03 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Mamička vyskúšala populárnu farbu na vlasy. Výsledkom bola oskalpovaná hlava

Nové vlasy jej už nikdy nenarastú.

Mamička vyskúšala populárnu farbu na vlasy. Výsledkom bola oskalpovaná hlava
Mamička vyskúšala populárnu farbu na vlasy. Výsledkom bola oskalpovaná hlava Foto: Facebook/ Kirsty Weston

Dvadsaťdeväťročná mamička Kirsty Weston zo St Albans v Hertfordshire zatúžila po najnovšom vlasovom trende - vlasoch ako jednorožec. Rozhodla sa, že to skúsi sama doma. Najskôr si musela odfarbiť hnedé vlasy, na čo použila peroxid za päť libier a následne pastelové farby. Lenže namiesto vlasov pripomínajúcich mýtickú bytosť skončila plešatá.

V nemocnici strávila týždne. Lekári jej odobrali kožu zo stehna a aplikovali ju na hlavu. Lenže kožný štep nemá žiadne aktívne vlasové folikuly. "Chcela som mať vlasy ako jednorožec, ale nikdy som si nemyslela, že skončím s úplne zničenými vlasmi a že mi to totálne zmení život. Spôsobilo mi to veľa bolesti a prišla som aj o sebavedomie," povedala pre The Sun.

Kirsty tvrdí, že použila vrecká práškového bielidla, ktoré si kúpila v januári tohto roka, podľa pokynov na obale. Mala ich zmiešať s peroxidom, ktorý v tom nebol zahrnutý a musela ho kúpiť samostatne.

Napriek tomu, že jej 57-ročná mama Helen je kaderníčka, Kirsty si myslela, že ušetrí peniaze a zmenu vyskúša sama. Kúpila 12 percetný peroxid, ktorý jej mal stiahnuť farbu jej vlasov o deväť stupňov. Tesne predtým, než si vlasy po 15 minútach pôsobenia umyla, pocítila pálenie.

"V priebehu 15 minút mi vlasy začali doslova horieť. Bola to neuveriteľná bolesť, až som mala závraty," povedala Kirsty.  Aj keď si vlasy umyla, na druhý deň ju neskutočne bolela hlava a začala jej puchnúť tvár. Šla do nemocnice, kde jej povedali, že má alergickú reakciu a predpísali jej antibiotiká.

Ale počas nasledujúcich týždňov mala neskutočné bolesti. Až 23. februára sa vrátila do nemocnice a lekári si uvedomili, že má ťažké popáleniny. "Pozrel sa na mňa plastický chirurg a keď mi nadvihol vlasy, nadvihol aj kožu. Zrútila som sa. Povedali, že ma budú na druhý deň operovať," opísala chvíle hrôzy.

"Nemohla som ležať na chrbte, obandážovali mi celú hlavu," dodala Kirsty, ktorú previezli do nemocnice Royal Free na severozápade Londýna. Tam jej lekári oholili hlavu a podstúpila operáciu na ošetrenie chemických popálenín. Po operácii skončila v centre St. Andrews na oddelení plastickej chirurgie a popálenín v Chelmsforfe v meste Essex. Tam absolvovala ďalšiu liečbu.

Za tri týžden absolvovala päť operácií, vrátane kožného štepu. Odvtedy stratila Kirsty viac ako polovicu vlasov a povedali jej, že už jej nikdy nenarastú.

"Ďalšou možnosťou bolo, že mi umiestnia balóniky pod kožu. Tie sa každý týždeň plnia fyziologickým roztokom, kým sa kože neroztiahne a potom poškodená kože potiahne zdravou kožou. Neviem, či som na to pripravená. Vyžaduje to viac operácií a musela by som cestovať hore dole, čo je pri mojej dcére náročné. Ponúkli mi aj transplantáciu vlasov, ale u žien to nie je také úspešné. Vlasy by mi pokryli kožu, ale nikdy by neboli dlhé," dodala Kirsty.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?