06. 09. 2017 12:25 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Odborníci varujú páry, ktoré čakajú dieťa. Zabudnite na orálne uspokojovanie

Najvyššie riziko hrozí matkám v treťom trimestri.

Tehotenstvo
Tehotenstvo Foto: Shutterstock.com

Odborníci majú pre páry v očakávaní zlú správu. Orálny sex totiž môže mať pre tehotné ženy vážne dôsledky. Pre zhoršený imunitný systém sú tehotné ženy vystavené vyššiemu riziku nákazy pohlavne prenosnými chorobami. Najmä v treťom trimestri.

Najvyššie riziko sa týka genitálneho herpesu. Ak sa tehotná žena nakazí pohlavnou chorobou, dieťa má len 50-percentnú šancu na prežitie. Riziká sa znižujú u detí narodených cisárskym rezom. Tvrdí pôrodníčka Natalie Greenwold.

"Ak má matka genitálny herpes, je to oveľa nebezpečnejšie pre ešte nenarodené dieťa, ktoré sa pravdepodobne nakazí pohlavne prenosnou chorobou," povedala pre The Independent. Ak je pri narodení prítomná infekcia, dieťatku hrozí smrť.

V prípade, že má matka pohlavne prenosnú chorobu, je cisársky rez bezpečnejším spôsobom, ako priviesť dieťa na svet.

Mnohí ľudia zabúdajú, že niektoré pohlavne prenosné choroby nezastaví ani prezervatív. Preto najbezpečnejší spôsob, ako sa matka vyhne infekcii v tehotenstve, je úplne zabudnúť na orálny sex.

O bezpečnom sexe v tehotenstve existuje len veľmi málo informácií. Niektorí tvrdia, že ide o stigmatizáciu a očakávania, že matky nie sú počas tehotenstva sexuálne aktívne.

Lekári radia, aby si partneri už od začiatku tehotenstva nechali poradiť, ako mať bezpečný sex a oboznámili sa s možnými rizikami.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?