12. 09. 2017 10:20 , článok bol aktualizovaný 12. 09. 2017 13:39 | SWANSEO/kacs

Plod dieťaťa bol malý, no brucho mala obrovské. Ultrazvuk odhalil tragickú realitu

Veľkosť jej brucha nezodpovedala veľkosti plodu.

Kirsty si myslela, že je tehotná.
Kirsty si myslela, že je tehotná. Foto: Profimedia.sk

Kirsty Butler (22) zo Swansea začalo prudko rásť brucho. Keď ju uvidel lekár, myslel si, že je v 30 týždni tehotenstva. Vyšetrenia ultrazvukom však odhalili tragickú reality. Dieťa malo v skutočnosti iba šesť týždňov. Jej brucho sa zväčšilo pre obrovskú cystu.

"Moje dieťa bolo malé a moje brucho bolo obrovské," povedala Kirsty pre Mirror.co.uk.

Nádor v jej tele ohrozoval plod bábätka.
Nádor v jej tele ohrozoval plod bábätka. Foto: Profimedia.sk
 

Cysta na vaječníkoch bola veľká 30 centimetrov a hrozilo, že rozdrví plod. Mladá matka potom čakala na odstránenie až do jedenásteho týždňa tehotenstva, kedy mala byť operácia plodu bezpečnejšia.

Ultrazvuk, na ktorom bola Kirsty týždeň pred plánovaným chirurgickým zákrokom však odhalil, že bábätko tlak obrovskej cysty neprežilo. Po operácii, keď Kirsty odstránili cystu a mŕtvy plod, strávila šesť týždňov v nemocnici.

Mladý pár bol zdrvený a v šoku. Kirsty následne museli odstrániť ešte vaječník, pretože bol rozdrvený. Ak by cystu neodstránili, mohla by začať poškodzovať aj ďalšie orgány.

Pár sa ale nevzdáva a rodinu si plánujú založiť čo najskôr. "Bolo strašne traumatizujúce, že som stratila dieťa, ale na našu veľkú radosť sme zistili, že ešte môžeme mať deti."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?