Správy z vášho kraja:
23. 10. 2017 07:49 | BRATISLAVA/BUX

Vojna mafie pokračuje!

Voľné pokračovanie hitu Čierna hra o búrlivých mečiarovských rokoch, mafia, díleri, politici, SISka.

Obalka knihy.
Obalka knihy. Foto: BUX

Nálož, ktorá šokuje a spôsobí rozruch. Najväčší slovenský román za päťdesiat rokov. Má presne 664 strán. „Spolu s Čiernou hrou má už táto kriminálna sága cca. 1200 strán, tj. viac než napríklad vynikajúca Mináčova trilógia Generácia - ktorá ma k tomuto počinu inšpirovala," tvrdí autor Jozef Karika.

Veľkolepá kriminálna dráma s prvkami trileru Čierny rok - Vojna mafie hovorí o vyvrcholení éry mečiarizmu v 90.rokoch.

Ide o voľné pokračovanie bestselleru Čierna hra: Vláda mafie. Pozrite si, ako autor Jozef Karika opisuje svoju novinku Čierny rok - Vojna mafie :


O čom je nový krimitriler Jozefa Kariku Čierny rok - Vojna mafie ?

Rozpoltený mafiánsky boss Peter Štarch pomáha najlepšiemu kamarátovi sprivatizovať veľkú fabriku. Lenže o miliardový majetok má záujem aj mocný a nemilosrdný oligarcha, ktorý ide cez mŕtvoly.

Plachý drogový priekupník Zolo Čonka rozširuje svoje impérium a sníva o medzinárodnom biznise. Naráža na prekážky, z ktorých najväčšou môžu byť jeho vlastní bratia.

Skorumpovaný úradník Alexander Vokoš rozohráva čoraz nebezpečnejšie hry a preniká až k všemocnému premiérovi, ktorý stráca pôdu pod nohami.

Spisovateľ Jozef Karika s najnovším dielom.
Spisovateľ Jozef Karika s najnovším dielom. Foto: BUX
 

Pešiaci Bobo a Laba sa usilujú prežiť vo vrcholiacom šialenstve deväťdesiatych rokov, keď boli výbuchy a streľba doslova na dennom poriadku.

Všetci zažívajú čierny rok, ktorý sa pre nich ľahko môže stať posledným. Túžili po lepšom živote, vplyve a bohatstve, ale dostanú iba násilie, smrť a temnotu.

Cesta za mocou a vysnívaným rajom sa mení na strmý pád do pekla.

Jozef Karika patrí k najúspešnejším a najobľúbenejším slovenským spisovateľom. Píše o všetkom, čo patrí k životu - aj o tých odvrátených stranách. Práve pre svoje trilery a horory sa stal populárny, no nesnaží sa šokovať za každú cenu.

Dokazujú to mnohé ocenenia vrátane nominácie na Anasoft Litera 2017.

Vypočujte si AUDIO úryvok, ktorý číta číta Vlado Kobielsky


Začítajte sa do prvých strán novinky Čierny rok - Vojna mafie.

Milan Buno, literárny publicista

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?