03. 11. 2017 16:00 | BRATISLAVA/nb

Súťaž vrcholí: Táto uchádzačka chce s Extrémnymi premenami schudnúť polku svojej váhy

Marika verí, že sa spolu s kilami zbaví svojho negatívneho "ja".

Maroš Molnár
Maroš Molnár Foto: TV Markíza

Pred časom sme vyhlásili súťaž o cvičebný plán zostavený trénerom Marošom Molnárom a jedálniček podľa dietológa Michala Páleníka. Súťaž je inšpirovaná šou Extrémne premeny Slovensko a dnes vám predstavíme poslednú kandidátku.

Marika je slobodná mamička, má 38 rokov a býva so svojimi dvoma deťmi, s otcom a bratom v rodičovskom dome. Pôvodne zdravotná sestra je dnes nezamestnaná a na čiastočnom invalidnom dôchodku. Pred piatimi rokmi jej zistili temporálnu spánkovú epilepsiu, kvôli ktorej nemôže ani šoférovať, ani pracovať v noci.

Marika píše, že vždy bola "tučko", no najviac nabrala po deťoch. Pri synovi mala 107 kg, pri dcérke 117 kg a dnes váži okolo 130 kg. Nikdy sa nestarala o svoj výzor. "Nedívala som sa do zrkadla, kilá mi nevadili a neuvedomovala som si, ako si môžem ublížiť. Moja hmotnosť pôsobí ako odporný obal, ktorý efektívne odháňa mužov, čo mi po dvoch nevydarených vzťahoch vyhovuje," píše žena sklamaná láskou.

V decembri zomrela Marike mama. "Bola to pre mňa veľká rana. Začala som viac premýšľať nad sebou." Bojí sa, čo bude ďalej, lebo aj jej zdravie je naštrbené. Trpí syndrómom dráždivého čreva, okrem toho jej chýba rebro a má skrátené krčné stavce. "To spôsobuje aj slabé prekrvenie sánky, preto sa mi aj napriek starostlivosti postupne rozpadol chrup," vysvetľuje.

Marika v živote už zažila veľa sklamania. "Nevydarené vzťahy, dlhy po ex, ktoré splácam doteraz, život s mojimi deťmi v jednej izbe, to mi na psychickej pohode nepridáva." Frustruje ju aj to, ako na jej nadváhu hľadí okolie. Z izby preto nerada vychádza.

"Vzhľadom na dlhy a moju finančnú situáciu si nemôžem dovoliť kupovať stravu, akú by som potrebovala k zdravšiemu životu. Nechcem, aby ma niekto ľutoval či odsudzoval, ale nesmierne túžim túto situáciu zmeniť," píše.

Zo svojej hmotnosti nie je nadšená. "Vážim v podstate toľko, čo dvaja dospelí ľudia. Mojim cieľom je dať dole polovicu svojej hmotnosti - tú jednu zakomplexovanú, negatívnu Mariku, aby mohla zostať len tá spokojná, šťastná a usmiata."

Toto je posledná finalistka v súťaži s Extrémnymi premenami. Keď vyhlásime hlasovanie, súťažiaci s najväčším počtom hlasov vyhrá jednorazovo cvičebný plán a jedálniček vypracovaný odborníkmi. Výherca musí oboznámiť odborníkov so svojím zdravotným stavom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?