Piatok 15.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
25. 11. 2017 07:30 | RIO DE JANEIRO/TV Markíza

Netradičná súťaž krásy: Väzenskú uniformu vymenili za šaty

Na súťaž sa prizerali nielen ďalšie štyri stovky trestankýň, ale aj manželia či deti odsúdených.

Netradičná súťaž krásy.
Netradičná súťaž krásy. Foto: TV Markíza

Nepotrebujú diéty ani drahý mejkap a predsa sú šťastné. Trestankyne v ďalekej Brazílii vymenili uniformy väznice za róby a predstavili sa v súťaži krásy. Na prvý pohľad by nikto nepovedal, že sú to väzenkyne.

Odsúdené ženy z brazílskeho Ria sa v jeden deň zmenili na krásavice. Nápravno-výchovné zariadenie pre nich pripravilo súťaž krásy, na ktorú si mohli ženy pozvať aj rodiny či príbuzných.

"Je to pre ne veľmi dôležité, aby sa zvnútra zmenili, aby pochopili, že toto nie je len miesto, kde trávia čas, ale kde sa majú zmeniť k lepšiemu," povedala riaditeľka väznice.

Na mólo ale nemohla vystúpiť každá väzenkyňa. Porota vybrala 10 najkrajších, ktoré potom zabojovali o víťazstvo. Najskôr ich čakala skrášľovacia príprava u vizážistov.

"Nedokážem povedať, čo cítim. Aj keď som vo väzení a sedím za mrežami, cítim sa slobodná a takéto podujatia mi len pomáhajú prežiť tu čas," vyjadrila sa výherkyňa minuloročnej súťaže.

Na súťaž sa prizerali nielen ďalšie štyri stovky trestankýň, ale aj manželia či deti odsúdených. Tie sa po súťaži neubránili slzám, vrátane víťazky, ktorá si odpykáva trest za krádeže.

"Každá z nás je dnes veľmi šťastná, pretože tu máme rodiny. Bola som nervózna, ale už som šťastná. Veľmi som si želala vyhrať a keď sa odtiaľto dostanem, zoberiem si túto šerpu so sebou domov," tešila sa víťazka Mayana Alves.

Vedenie ženskej väznice z brazílskeho Ria dúfa, že týmto nápadom inšpiruje aj iné podobné zariadenia. Verí, že odsúdeným ženám takéto rozptýlenie pomôže. Vymeniť väzenskú uniformu za krásne šaty totiž môžu v Riu len raz do roka.


 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?