10. 12. 2017 11:41 | BRATISLAVA/zg, Teleráno

Čokoláda a štíhla línia. Neuveríte, ale snúbi sa to

Dôležité je však vybrať si tú správnu.

Čokoláda - ilustračná snímka
Čokoláda - ilustračná snímka Foto: shuterstock.com

Ak si dáme čokoládu, hovoríme si, že sme zhrešili. Je to naozaj tak? Znie to neuveriteľne, ale pokojne ju môžete jesť aj pri držaní diéty. Dôležité je však vybrať si tú správnu.

Výživová poradkyňa Mária Markeová v Teleráne upozornila na niektoré veci, ktoré by sme mali pri výbere a jedení čokolády dodržiavať.

Podľa odborníčky je dôležité uvedomiť si, v akej fáze sa nachádzame. Ak je to redukčná, môžeme ju pokojne zaradiť do jedálnička. Zdravá dávka je 20 až 30 gramov, premenené na drobné pri 100 gramovej čokoláde je to jeden pásik.

"Najzdravšia je tá, ktorá obsahuje až 70 percent kakaa. Zdraviu je prospešná aj pre to, lebo práve s týmto percentuálnym obsahom má v sebe veľa antioxidantov a dobre ju telo vstrebáva," vysvetlila Markeová.

Tvrdí, že medzi nami existujú dva typy ľudí, ktorých prístup k čokoláde môže byť odlišní. Prví, ktorí keď zjedia spomínané množstvo, tak ich to neuspokojí a ich chuťové poháriky si pýtajú ďalšiu. Druhá skupina sú takí, ktorí sú v redukčnej fáze a jeden pásik ich uspokojí. 

A ako rozlíšime kvalitnú čokoládu od tej nekvalitnej? Rozdiel vysvetlil šéfkuchár Michal Baniar.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?