Správy z vášho kraja:
28. 12. 2017 09:21 | BRATISLAVA/TV Markíza

Dámy, na tieto dve veci musíte v zime intenzívne myslieť

Dopriať by ste si mali procedúry, ktoré v lete nie sú vhodné.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: plprod/shutterstock.com

Naša pleť dostáva v zime zabrať a to najmä z dvoch dôvodov - kúrime, čím sa pleť extrémne vysušuje a ďalším z nich je mrazivé počasie. Dobré jej nerobia ani prudké prechody zo zimy do tepla. Poradíme vám, ako sa o pleť starať. Ale nemali by sme zabúdať ani na ruky či vlasy.

Pleť treba v zime poriadne hydratovať a regenerovať. Dopriať by sme jej mali procedúry, ktoré v lete nie sú vhodné. „Retinol, kolagén, vpich kyselina hyalurónová a hlavne mezoterapia. Využíva sa tam vlastne tvorba vlastného kolagénu," vysvetlila kozmetička Dana Hošková.

Z pleti treba dať preč všetko, čo je odumreté

Najlepší je na to píling. Nie mechanický - zrniečkový, ale enzymatický alebo chemický, napr. kyselina glykolová. „Pleť zostane krásne čistá, bez akýchkoľvek zbytkov odumretého tkaniva, a do toho sa aplikuje to, čo hydratuje tú pleť. Tonizačná voda ide prvá a potom kyselina hyalurónová," tvrdí kozmetička.

Žiadne injekcie vám však pichať nebudú. Dá sa kúpiť v podobe séra v ampulkách alebo v kréme. Pozor aj na prílišné krémovanie. Kozmetička hovorí o tom, že hydratovanie nie je mastenie pleti.

píling
píling Foto: Shutterstock.com
 

„Treba ho dať určité množstvo, to, čo tá pleť si zoberie. Nakrémujete sa a získate taký príjemný pocit. Akonáhle by sme si ho dali veľa, tak jednoducho sa proste bude len dusiť a zostane vlastne na povrchu," upozorňuje odborníčka na pleť.

Ruky a vlasy

Mrazom sú vystavené aj ruky. Pokiaľ máte jemnú kožu, najideálnejší je parafínový zábal, no pokojne postačí, keď si ich budete pravidelne a poriadne krémovať. Čo sa týka vlasov, v zime sa vyhnite olejom a maskám.

Keď nosíte čiapky, siahnite po tých z prírodných materiálov, aby sa zbytočne nepotili a tým nemastili. Zima podľa kaderníka robí vlasom paradoxne veľmi dobre. Najdôležitejšie však je ich správne umývanie.

Po zime si zničené vlasy zaslúžia regeneráciu.
Po zime si zničené vlasy zaslúžia regeneráciu. Foto: Shutterstock.com
 

„Šampón vám musí na hlave veľmi dobre peniť, perfektne vyumývať, že vám tie vlasy až tak vŕzgajú, a pri tých mastných vlasoch nikdy nerobiť masáž vlasovej pokožky. Tým ešte podporujú produkciu mazových žliaz," tvrdí kaderník Igor Novosad.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?