Správy z vášho kraja:
04. 01. 2018 14:00 | HARTFORD/pg

Stihla si splniť svadobný sen, o pár hodín neskôr prehrala boj so zákernou rakovinou

Tridsaťjedenročná psychologička zomrela 18 hodín po ceremónii.

Heather nad rakovinou aj napriek strate života zvíťazila.
Heather nad rakovinou aj napriek strate života zvíťazila. Foto: Facebook/HospitalPeople

Smutný príbeh Američanky, ktorá sa zosobášila vo svojej nemocničnej posteli iba pár hodín predtým, než zomrela, chytil za srdce ľudí po celom svete. Heather a Dave Mosherovci sa vzali pár dní pred Štedrým dňom obklopení rodinou v malej kaplnke v nemocnici v štáte Connectitut. 

Tridsaťjedenročná psychologička prehral rok dlhý boj s rakovinou prsníka iba 18 hodín po ceremónii. „Aj napriek tomu, že rakovina ju zvnútra zožierala, porazila ju. Porazila ju, pretože žila oveľa dlhšie, ako si ktokoľvek myslel a porazila ju, pretože dosiahla náš spoločný cieľ sobáša. Je tou najsilnejšou a najodhodlanejšou osobou, akú som poznal," povedal pre Telegraph vdovec Dave.

Jedna z nevestiných najbližších priateliek Christina Lee Karas, ktorá bola zároveň aj jej družičkou, zachytila moment, keď Heather cez kyslíkovú masku vyslovila svadobný sľub a zároveň posledné slová. „Najprv som váhala, či vytiahnem ten fotoaparát, no cítila som, že tento okamih musím zachytiť, ak chcem vidieť svoju kamarátku naozaj šťastnú. Heather chcela stráviť posledné hodiny života v kruhu najbližších," uviedla. 

If these arms could hold you until the end of time, I would never let you go.

Príspevok, ktorý zdieľa Christina (@christina.lee.photography),

Dave požiadal Heather o ruku 23. decembra 2016, v deň, keď jej diagnostikovali rakovinu. O rok neskôr, deň pred Silvestrom svoju zosnulú manželku pochoval. Snímky zo svadobného obradu podľa ich blízkych zobrazujú odhodlanie poraziť nepriazeň osudu a nedovoliť ničomu, ani rakovine, aby sa postavila do cesty šťastiu a láske.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?