14. 02. 2018 09:00 | BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Jar sa blíži! Schudnite a buďte šťastnejší len pomocou sauny

Netreba vám žiadnu črevnú sprchu, či piť čaje a držať diéty.

Sauna odbúra tuky, no aj stres, či nervozitu.
Sauna odbúra tuky, no aj stres, či nervozitu. Foto: Novolandia

Zima sa pomaly, ale iste blíži ku koncu a vy už určite pomýšľate na to, ako vytiahnete zo skrine jarné ľahšie oblečenie. V tom vám ale napadne myšlienka, či vám bude toto oblečenie vôbec dobré. Zmestím sa vôbec do neho?

Ó áno, táto otázka je veľmi krutá, no odpoveď býva ešte krutejšia. Myslite preto už dnes na to, že chcete vyzerať skvele a detoxikujte svoje telo. Netreba vám žiadnu črevnú sprchu, či piť čaje a držať diéty. Stačí absolvovať niečo oveľa príjemnejšie.

Moderné wellness centrum v aquaparku Novolandii v Rapovciach ponúka celý rad procedúr, ktorými sa vám podarí telo dostať do toho správneho stavu. Neposkytuje len samotnú očistu a osvieženie vášho tela, ale saunovanie napomáha tiež pri regenerácii celého organizmu.

Ak sa stále zamýšľate nad tým, ako vám niekoľko minút vo vnútri infračervenej kabíny môže pomôcť po fyzickej i psychickej stránke, tu je len niekoľko prínosov. Infrasauna veľmi dobre spaľuje kalórie a ovplyvňuje nadváhu, podporuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém, odstraňuje bolesti, uvoľňuje svalstvo a kĺby, odstraňuje toxíny a minerálny odpad, zotavuje pokožku.

Olovo, zinok, meď, ortuť a nikel sú len niektoré toxíny, ktoré sa pri saunovaní uvoľňujú z tela. Na odbúranie tukového tkaniva je veľmi dobrá bylinná parná sauna.

Sauna odbúra tuky, no aj stres, či nervozitu

Veľmi dobre viete, že ak len na pár minúť robíte niečo, čo vám robí radosť, tak z tohto pocitu ťažíte ešte celý deň, niekedy aj celý týždeň. Možno ste o tom nevedeli, ale keď človek strávi niekoľko minút vo vnútri kabíny saunového zariadenia, cíti sa šťastnejší a menej vystresovaný. 

Navštívte saunu a do jari schudnete, budete šťastnejší a menej nervózny.
Navštívte saunu a do jari schudnete, budete šťastnejší a menej nervózny. Foto: Novolandia
 

Nárast telesnej teploty je spojený s nárastom endorfínov. Endorfíny, ktoré sú známe aj ako „hormóny šťastia", robia človeka čulým, vedie to teda k zlepšeniu mentálnych schopností a fyzického výkonu. Aby bol saunový proces dokonalý, tak po výjdení zo sauny sa môžete schladiť v ochladzovacom bazéne, ľadovým vedrom či rúznymi sprchami.

Tým bude efekt saunovania na vaše zdravie najefektívnejší. Čo z toho vyplýva? Navštívte saunu a do jari schudnete, budete šťastnejší a menej nervózny.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?