Správy z vášho kraja:
14. 02. 2018 06:00 , článok bol aktualizovaný 13. 02. 2018 13:20 | ARKANSAS/kacs

Žene splnila sen vlastná svokra. Porodila jej vytúžené dieťa

Napriek tomu, že mala 50 rokov, rozhodla sa, že bude ich náhradnou matkou.

Svokra splnila sen neveste a synovi.
Svokra splnila sen neveste a synovi. Foto: Facebook/Creating Baby Jones

Manželia Kayla a Cody Jones boli pripravení založiť si rodinu. Vedeli ale, že to bude problém, pretože Kayla bola v mladosti nútená podstúpiť čiastočnú hysterektómiu, čo znamená chirurgické odstránenie maternice. Pár sa preto rozhodol, že idú hľadať vhodnú náhradníčku, ktorá im vynosí a porodí dieťa.

S originálnym nápadom prišla Codyho matka. 50-ročná Patty Resecker. Neveste a svojmu synovi navrhla, že bude ich náhradnou matkou. Zaľúbencom chcela splniť sen, píše simplemost.com.

ZDROJ: Facebook/Creating Baby Jones

Náhradné materstvo spočíva v tom, že embryo biologických rodičov je implantované do maternice náhradnej matky. Táto metóda sa využíva práve v situáciách, kedy žena nemôže dieťa donosiť a porodiť kvôli závažným zdravotným dôvodom.

ZDROJ: Facebook/Creating Baby Jones

"Na začiatku som si myslela, že si lekári povedia, že sme blázni, ale našla som aj iné babičky, ktoré boli náhradanými matkami," povedala Kayla.

Prvý pokus nevyšiel. Až po vložení druhého embrya bola Patty tehotná. Aj napriek vysokému veku, prišiel 30. decembra 2017 na svet cisárskym rezom chlapček Kross Allen Jones.

ZDROJ: Facebook/Creating Baby Jones

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?