Správy z vášho kraja:
06. 03. 2018 14:23 | BRATISLAVA/zg

Toto sú najčastejšie chyby pri holení

Stačí, ak dodržíte dve základné pravidlá.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: gpointstudio/shutterstock.com

Viete si predstaviť život bez žiletky? Mnohé z nás určite nie. Dôležité je, aby ste sa pri zbavovaní chĺpkov riadili dôležitými radami. Týkajú sa spôsobu holenia, ale aj používaných žiletiek.

Zlým zaobchádzaním sa môžeme poraniť, spôsobiť si vyrážku, a dokonca aj infekciu. Ste si isté, že nerobíte niekde chybu?

Holenie v prostismere

Pri holení platí jedno základné pravidlo - nemôžete sa zbavovať chĺpkov žiletkou v protismere ich rastu. Ak tak robíte, riskujete zarastanie chĺpkov do pokožky a drobné ranky sú razom na svete a bolí vás to.

Penu na holenie nepodceňujte

Ak nepoužívate žiadny prípravok a holíte sa tzv. "nasucho", riskujete podráždenie pokožky, pálenie a sčervenanie pokožky. Tieto nepríjemnosti vás môžu sprevádzať niekoľko dní. Pena na holenie má, okrem iného, zmäkčujúce účinky, a preto sa často nahrádza aj kondicionérom.

Dôležité je meniť žiletky

Možno sa vám zdá, že žiletka je ešte dobrá, tak prečo ju meniť? Nezabudnite, že sa v nej držia baktérie a navyše časom čepeľ pod vplyvom vlhkosti koroduje. Ak sa takouto žiletkou porežete, môžete si zarobiť na pekný problém. Je to nebezpečnejšie, než si myslíte.

Podľa odborníkov by sme mali žiletku meniť po piatich až desiatich oholeniach, ale to robí naozaj málokto.

TIP: Mysleli ste si, že holenie v oblasti bikín je hygienickejšie? Ste na omyle!

Jej životnosť môžete predĺžiť tak, že ju dobre vypláchnete a necháte poriadne preschnúť. Akonáhle sa vám bude zdať, že je žiletka tupá, znečistená a dokonca sa tam objavil aj malý kúsok hrdze, ihneď ju vyhoďte.

Partnerova žiletka

Nikdy nepoužívajte na holenie žiletku vášho partnera. Obzvlášť, ak si ňou holíte intímne partie. Navyše, môže vám to spôsobiť aj zdravotné komplikácie. Platí jedno pravidlo - žiletku a kefku na zuby za žiadnych okolností nikomu nepožičiavajte.

Najlepší čas na holenie

Tak ako všetko, aj holiť by sme sa mali vo vhodný čas. Nikdy sa nehoľte hneď po vstupe do sprchy, počkajte aspoň desať minút. Počas tejto doby chĺpky zmäknú a vy zminimalizujete podráždenie.

A kedy sa holiť - ráno, alebo večer? Rozhodne večer a existuje na to niekoľkých dobrých dôvodov. Večer máte na holenie viac času, dáte si záležať, máte čas nohy ošetriť hydratačným krémom a nohy môžu cez noc regenerovať. Ráno budú hladké a bez známok podráždenia, píše bety.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy