Správy z vášho kraja:
13. 03. 2018 15:00 | BRAZÍLIA/mih

Matkám vymenili deti v nemocnici, zistili to po deviatich mesiacoch

Test DNA jasne ukázal, že nemocnica urobila fatálnu chybu.

Brazílčankám vymenili deti v nemocnici
Brazílčankám vymenili deti v nemocnici Foto: Profimedia

Brazílčanky Franciella Monteiro Garciová (24) a Erivania Danfelová (25) rodili v rovnakej nemocnici, približne v rovnakom čase a obe mali chlapčekov. Ženy aj deti boli zdravé, a tak ich po pár dňoch prepustili z nemocnice. Doma si však všimli, že chlapci mali na ruke identifikačné náramky so zlým menom matky.

Upozornili na to nemocnicu, ktorá ich však ubezpečila, že je všetko v poriadku a došlo k zámene náramkov, nie detí! Po niekoľkých mesiacoch ale test DNA ukázal opak, uviedol portál Daily Mail.

Ženy takmer rok vychovávali cudzie dieťa. „Môj svet sa zrútil. Milujem chlapčeka, ktorého som doteraz považovala za svoje dieťa, no chcem svojho biologického syna čo najskôr späť," uviedla Garciová.

Teraz musia obe rodiny čakať ešte na druhý test DNA, ktorý ukáže, či sú zamenení chlapci už skutočne u svojich pravých rodičov.

Vyšetrovanie prípadu naznačuje, že chlapcov museli zameniť iba pár minút po narodení. Pani Garciová mala komplikovaný pôrod a museli ju následne umiestniť na iné oddelenie ako ostatné rodičky. Syna jej preto prvýkrát ukázali až po niekoľkých hodinách. Keď ju prepustili, začala mať prvé pochybnosti. „Celý čas som sa nemohla zbaviť pocitu, že toto nie je môj syn," prezradila Garciová.

profimedia-0365841671.jpg
profimedia-0365841671.jpg Foto: Profimedia
 

Po niekoľkých mesiacoch sa ženy náhodne stretli v nemocnici, kde rodili. „Všimla som si, že chlapček, ktorého Erivania držala na rukách, má črty mojej rodiny a tiež podobné vlastnosti, ako môj manžel," dodáva Garciová.

Ženy sa dlho rozprávali, Garciová spomenula aj zamenené náramky a následne začali konať. Prípadom sa už zaoberá aj súd: „Ak má dôjsť k navráteniu detí, rodiny budú potrebovať psychologickú podporu, pretože im to určite spôsobí veľké utrpenie a zmätok."

Zatiaľ sa obe matky rozhodli stále stretávať aj s deťmi. Deti si medzi sebou budujú priateľstvo a rodiny sa navštevujú.

Hovorca nemocnice sa k celému prípadu vyjadril nasledovne: ,,Nie sme si vedomí pochybenia z našej strany, pretože tu existuje prísny systém a také postupy, aby sa niečo takéto nestalo. Počkáme však na výsledok súdneho procesu a začneme vyšetrovanie, či nedošlo k chybe."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?