Správy z vášho kraja:
20. 03. 2018 06:00 | BRATISLAVA/zg

Správna veľkosť nohavičiek je dôležitá. Myslite na zdravie a vyhnete sa trapasu

Nezabudnite, že občas musíte v skrini urobiť aj ich revíziu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: margostock/shutterstock.com

Tangá, brazilky, boxerky alebo klasické nohavičky. Strihov a prevedení dámskych nohavičiek je naozaj veľa. Existujú však pravidlá, ktoré ich spájajú.

Táto časť odevu je súčasť našej intimity. Jednak pre to, že ich iba málokomu ukážeme, ale sú v priamom kontakte s intímnymi partiami a na to by sme nemali zabúdať.

Nosenie nohavičiek nevyzerá ako žiadna veda, napriek tomu by sme mali dodržiavať niektoré základné pravidlá. Vďaka nim predídete nepríjemnostiam v intímnych partiách a tiež spoločenskému faux pas. V našom článku vám prezradíme, na čo si dávať pozor.

Správna veľkosť

Aj keď sa "natlačíte" do nohavičiek, ktoré ste nosili ešte pred niekoľkými rokmi je to síce potešujúce, ale nie pre vaše zdravie. A výsledok? Malé nohavičky spôsobujú nepekné a bolestivé zárezy, sú nepohodlné a keď sa vyzlečiete, vaše telo budú hyzdiť. A to naozaj nie je sexy. Sama si tiež zvýrazníte faldíky, ktoré určite chcete zakryť.

TIP: Nohavičky, ktoré škodia zdraviu. Určite ich nosíte aj vy

Nehanbite sa za väčšiu veľkosť. Niektoré ženy si vyberajú zámerne väčšie nohavičky, pretože ich považujú za pohodlnejšie.

Myslíte si, že počas vášnivej noci bude váš partner prezerať, či je na nohavičkách M alebo L? Tak to ani náhodou! Hlavne, že sa v nich budete cítiť dobre a vyzerať sexy.

Kvalitný materiál

Tak ako všetko oblečenie, aj nohavičky si môžete kúpiť v rôznych cenových reláciách. Nezabúdajte však na fakt, že za kvalitu si musíte priplatiť.

Syntetické materiály nie sú vhodné pre každodenné nosenie, môžu spôsobiť podráždenie i kvasinkovú infekciu.

Naše intímne partie sú veľmi citlivé, a preto dbajte aj na kvalitný materiál. Najideálnejšia je bavlna, pretože dokážete veci z nej, vrátane nohavičiek, vyprať aj pri vyššej teplote a zničiť všetky baktérie.

Pozor na pracie prostriedky

I zle zvolený prášok alebo gel, či kapsula môže byť za problémami na intímnych miestach. Ak sa vám také niečo stalo, prvá pomoc je zmeniť materiál nohavičiek, ale aj prací prostriedok.

Ten by mal byť čo najšetrnejší, zabudnite na chemické pracie prášky. Aspoň na spodnú bieližeň si kúpte kvalitný ekologický prostriedok, ktorý je šetrný nielen k životnému prostrediu, ale aj k vašim intímnym partiám.

Dátum spotreby

Neveríte, že aj nohavičky majú dátum spotreby? Aj keď je iba pomyselný, vidíte ho voľným okom. Časom strácajú tvar, farbu, elasticitu, môžete namietať, že toto je len estetická záležitosť, ale čo takto mäkká stredová výstelka. U väčšiny nohavičiek je oblasť klinu podšitá bavlnou, pre vyšší komfort a odvádzanie vlhkosti.

Je na čase, aby ste si v skrini urobili nohavičkovú revíziu. Všetky vyťahané a potrhané kúsky vyhodili a kúpili nové kúsky. Iste touto zmenou nepotešít svoje ja, ale aj partnera.

Tangá na každý deň

Mnoho žien nedá na tangá celoročne dopustiť a iné nohavičky ani v šuplíku nemajú. Ale lekári z toho nie sú nadšení. Tangá totiž zvyšujú riziko prenosu baktérií z análneho otvoru do vaginálneho, čo môže vyústiť až k vzniku mykózy a infekcie. Je na čase skúsiť aj iné strihy nohavičiek, zatiaľ ich môžete nosiť len doma, aj táto malá zmena znižuje riziko.

Podľa gynekológa Petra Stanka by sme absolútne mali na tento tip nohavičiek zabudnúť. Tvrdí, že sú to iba šnúrky. Jeho názor si pozrite na videu.

 

Čipkované nohavičky

Čipka je na ženskom tele sexy. Ale pozor, ak si chcete na seba vziať obtiahnuté oblečenie, ktoré by čipku zvýraznilo. Všetci prítomní budú detailne poznať vaše nohavičky a budete pôsobiť vulgárne.

Ak potrebujete nohavičky do tesných šiat, zoberte si ich so sebou do obchodu. Predavačky to iste pochopia a vy si vyberiete také, o ktorých budete vedieť len vy. A má to aj jednu záludnosť - prítomní muži budú premýšľať, či idete naostro, alebo tam dole niečo je. A to je oveľa vzrušujúcejšie, než si myslíte.

Nohavičkové tajomstvo

Platí jedno základné pravidlo - vždy si doma skontrolujte, či vám nohavičky skutočne padnú k danému oblečenie a nehrozí, že až sa zohnete alebo si sadnete, ukážete prítomným "svoje červené tango nohavičky". Toto nepatrí do spoločnosti, ale do spálne.

Rada na záver

Všimli ste si, že niektoré ženy si kupujú jednu podprsenku a k tomu rovno hneď niekoľko rovnakých nohavičiek? Nie je to o tom, že by boli bláznivé shopaholičky. Pre mužov je najviac sexi, ak má žena zladené nohavičky s podprsenkou. Neveríte? Vyskúšajte si to!, píše bety.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy