12. 04. 2018 15:08 | BRATISLAVA/zg

Tieto triky vám pomôžu sústrediť sa. Dôležité sú aj prsty na nohách

Nebude vás to stáť veľa z pracovného času, ale zlepší to váš výkon.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: coka/shutterstock.com

Keď ste boli dieťa a nedokázali ste sa sústrediť, tak rodičia mali hlavu plnú starostí, ako to  napraviť. Dnes, keď ste už veľkí, musíte s nesústredením bojovať sami. Máme pre vás štyri triky, ako to napraviť. Sú veľmi jednoduché a hravo sa ich naučíte.

Rozdeľte si úlohy na malé kroky

Aj keď sa vám to zdá smiešne, nie je to pravda. Dôležité je rozdeliť si úlohy na tak malé kúsky, až sa vám to bude zdať smiešne niektoré z nich splniť. Malo by to byť maximálne pár minút.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: ESB Professional/shutterstock.com
 

"Budete mať pocit, že sa hýbete z miesta, zostane za vami úspešne odvedená práca. A navyše - budete vždy vedieť, že na danú úlohu stačíte a za chvíľu bude po nej. Dôležité je, že vaša pozornosť sa výrazne zlepší," radí psychologička a psychoterapeutka Alžbeta Protivanská.

Urobte si okolo seba poriadok

Tak, ako to vyzerá okolo vás, tak to vyzerá aj vo vašej hlave.

Prsty na nohách

Ak strácate pozornosť, keď hovoríte s ľuďmi alebo vám úplne vypadne niť, keď máte niečo prezentovať, pozrite sa, ako sa majú vaše prsty na nohách! Vrátia sa vám myšlienky a donúti vás to prejsť celým telom, kým sa dostanete k prstom. Zastaví to splašené myšlienky a vám to dodá pocit, že máte zase situáciu pod kontrolou.

Uvedomenie si vlastného tela

Tento krok na sústredenie je azda najdôležitejší. Na to, by ste sa vedeli dobre koncentrovať, potrebujete občas aj vypnúť. Vstaňte od pracovného stola aspoň raz za 90 minút, čo by ste mali počas pracovnej doby urobiť asi päťkrát, musíte piť veľa vody a z času na čas sa natiahnuť, píše krasna.nova.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy