20. 04. 2018 07:00 | BRATISLAVA/zg

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Týka sa to aj chudnutia

Vďaka nim si môžeme organizovať príjem kalórii počas dňa.

Takto by mali vyzerať silné raňajky.
Takto by mali vyzerať silné raňajky. Foto: Shutterstock.com

Staré dobré príslovie - Raňajky zjedz sám, s obedom sa podeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi - v Teleráne potvrdil aj uznávaný odborník Igor Bukovský.

Tvrdí, že raňajky sú pre nás najdôležitejšie jedlo dňa. "Výdatné raňajky, priemerný obed a ľahká večera sú najlepší spôsob, akým si môžeme organizovať príjem kalórii počas dňa," konštatoval.

V izraelskej štúdii porovnávali dve skupiny ľudí. V prvej tri mesiace obéznym diabetikom nastavili spomínaný režim jedla a v druhej diabetici jedli šesť jedál počas dňa. Ľudia v prvej skupine schudli päť kilogramov, v druhej pribrali skoro poldruha kilogramu.

"V prvej skupine mohli diabetici znížiť po troch mesiacoch dávku inzulínu o 20 jednotiek, v druhej ho museli zvýšiť. Zaujímavé je, že títo ľudia po dvoch týždňoch, skôr ako schudli, mali lepšie hodnoty skôr, ako začali chudnúť," povedal Bukovský.

Medvedí cesnak - ilustračná snímka
Medvedí cesnak - ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com
 

A v čom je pre náš organizmus dôležitá pažítka a medvedí cesnak z hľadiska vitamínov? Odpoveď nájdete vo videu i dôvod, prečo je dôležité ich dať do horúcich placiek.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy