09. 05. 2018 14:24 | BRAZÍLIA/pg

Matka sa po 38 rokoch dozvedela, že im v nemocnici zamenili deti. Potom prišiel ďalší šok

Keď chlapec vyrastal, zdalo sa im, že sa nich takmer vôbec nepodobá.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock/HTeam

Keď si brazílsky pár Radigena a Geraldo v roku 1980 z nemocnice odnášali svojho novonarodeného syna Romualda, ani vo sne by im nenapadlo, že o takmer 40 rokov neskôr sa dozvedia, že dieťa nie je ich, Napísal o tom portál denníka Mirror.

Podstúpil test DNA

Keď chlapec vyrastal, zdalo sa im, že sa nich takmer vôbec nepodobá, čo vyvolalo nepríjemné klebety z radov ich kamarátov či susedov. Rodina sa ich však snažila ignorovať, verili, že nemusia nikomu nič dokazovať.

Vo februári tohto roku si Romualdo povedal, že stačilo. Rozhodol sa podstúpiť test DNA, aby dokázal, že je synom svojich rodičov. Ukázalo sa však, že to nie je pravda.

Pred 38 rokmi totiž v nemocnici v meste Juruaia došlo údajne k zámene. Keď sa šokujúce výsledky testov rodina dozvedela, z danej nemocnice si vypýtali mená všetkých detí, ktoré sa narodili medzi prvým až ôsmym októbrom 1980.

Na zozname poskytnutom nemocnicou boli iba dve mená chlapčenské. Keď Radigena a Geraldo zbadali fotku jedného z nich - Noela - boli si istí, že ide o ich dlho strateného syna.

Ďalšie pátranie

Skontaktovali sa susedmi z miesta, kde Noel v minulosti býval. Od nich sa však dozvedeli ďalšiu šokujúcu správu. Noel údajne zomrel ako dieťa, mal vtedy mať 19 mesiacov.

Po tom, čo sa rodina dozvedela o tejto tragickej správe, bez toho, aby o tom vedela, bolo spustené ďalšie pátranie, tentoraz po Romualdovi.

To odštartovala Noelova sestra Nelma. Tá sa o údajnej zámene dozvedela od susedov, s ktorými sa rozprávali Radigena a Geraldo.

„Nepovedali mi mená rodičov ani ich syna, ten príbeh vo mne však rezonoval," povedala Nelma, ktorej s pátraním pomohol manžel Caio. Podarilo sa mu napokon získať Romualdovu fotografiu.

„Keď som ju videl, tá podoba s mojou ženou bola neuveriteľná. Nemal som pochybnosti o tom, že ide o môjho švagra a jej brata," vysvetlil. Nelma sa napokona skontaktovala s Romualdovi, uskutočnil sa ďalší test DNA a ukázalo sa, že majú rovnakých rodičov - Osvalda a Valdevinu.

Romualdo sa po 38 rokoch tak stretol so svojou skutočnou rodinou a zistil, že má aj osem bratov a sestier a 18 neterí a synovcov. Radigena a Geraldo, ktorí ho vychovali, však stále nestrácajú nádej, že aj ich biologický syn stále žije.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy