Správy z vášho kraja:
15. 05. 2018 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Miška je slané dieťa. Tvrdí, že je lepšie s diagnózou bojovať, ako sa jej poddať

Mladučká Lučenčanka trpí cystickou fibrózou.

Dievčatko s cystickou fibrózou.
Dievčatko s cystickou fibrózou. Foto: Reflex

Kedysi sa o nich hovorilo ako o začarovaných deťoch, ktoré zakrátko zomrú. Dnes je ich diagnóza známa aj pod názvom choroba slaných detí. S cystickou fibrózou sa na Slovensku narodí každý pätnásty až dvadsiaty človek. Miška je jednou z tých, ktorí s touto nevyliečiteľnou diagnózou žije bez extrémnych obmedzení a vďaka tomu je nádejou aj pre ostatných.

"Sestrička ma pobozkala a čudovala sa, že prečo som taká slaná," opisuje svoju zriedkavú diagnózu mladučká Lučenčanka. Otvorene o nej začala hovoriť na strednej škole. V rámci povinnej odbornej činnosti založila aj blog o svojom živote, úspechoch a neúspechoch, aktivitách, ale aj pokrokoch a možnostiach v liečbe.

Miška tvrdí, že je lepšie s diagnózou bojovať, ako sa jej poddať. Svoj problém si nepripúšťa k srdcu. Omalička športuje a plní si sny. Jej zbierka je plná nielen ocenení zo snowboardových pretekov, ale aj z parkouru.

Viac o jej živote, ale aj o tom, ako sa jej darí bojovať s touto chorobou, prezradila reportérke Reflexu Lenke Perželovej: 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?