Správy z vášho kraja:
28. 05. 2018 10:03 | BRATISLAVA/zg

Ako sa vysporiadať s opicou po víkende?

Dôležitý je oddych, horčík a spánok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: PhotoMediaGroup/shutterstock.com

Je po víkende a možno ste to aj vy trošku prehnali s alkoholom. Teraz vás bolí vás hlava i celé telo a nie ste v svojej koži. Máme pre vás pár tipov, ktoré by na tento váš stav mohli zabrať.

Dajte si osviežujúci sprchu

Vlažná voda vás určite nakopne. Možno sa po včerajšej noci budete "cítiť špinavá", a preto rýchlo utekajte do sprchy a urobte zo seba človeka.

Veľa pite

Aj tu platí, že pitný režim je dôležitý. Pite predovšetkým čistú vodu. Ale pozor, bez bubliniek!. Do pohára si môžete pre osvieženie pridať citrón alebo mätu.

Odborníci neodporúčajú kávu. Dôvodom je, že tento nápoj telo dehydruje a to nie je v tomto prípade žiaduce.

Ak vás trápia nevoľnosti, pomôže vám zázvorový čaj. Ak potrebujete dodať energiu a cítite sa slabá, vhodné sú ovocné šťavy bohaté na vitamíny.

Doplňte horčík

Magnézium je pre naše telo dôležitejšie, než si myslíte. Pri požití alkoholu sa rapídne zvyšuje jeho spotreba, a preto so ráno nemusíte mať dostatok.

Môžu vás trápiť nepríjemné kŕče a celkovo sa nedostatok prejaví aj na vašej nálade. Budete podráždená a unavená. Horčík preto vždy majte doma po ruke ako prvú pomoc. Najideálnejší je šumivý, pretože účinky pocítite už po niekoľkých minútach.

Dopraj pleti luxus

Vaša pleť dostala na party poriadne zabrať. Večerný mejkap, cigaretový dym alebo iné nečistoty z ovzdušia urobili svoje. A možno ste sa aj zabudli po príchode domov odmaľovať. Je načase s tým niečo urobiť.

Pleť si odmaľujete a vyčistite tak, ako zvyčajne. Ideálne je vymasírovať ju strojčekom na pleť s čistiacim gélom. Tvár sa tak precízne a hĺbkovo vyčistí.

Druhým krokom je pleťová maska. Ideálne hydratačná alebo gélová, ktorá bude príjemne chladiť. Veľmi populárne sú tiež látkové masky, ktoré si iba priložíte na tvár a oddychujete. Ideálny čas je asi 20 minút. Pleť po prebdenej noci potrebuje poriadnu dávku hydratácie a výživy.

Veľmi vďačným pomocníkom sú chladivé vankúšiky, ktoré si priložíte na kruhy pod očami. Ak ich nemáte, môžete použiť aj vrecúško vylúhovaného čierneho čaju. Samozrejme studené. Nechajte ho tam asi štvrť hodinu. Rovnako môžete použiť aj plátky uhoriek. Nielenže vás chlad zbaví opuchnutých a začervenaných očí, ale vás aj prebudí.

Vyspite sa do krásy

Aj tu platí, že spánok je najlepší lekár. A ak si to môžeš dovoliť, potom si ho doprajte poriadne dlhý, ktorý vás z opice zaručenie vylieči.

Polievka od mamičky

Najtypickejším liekom na opicu sú domáce polievky. Platí staré známe, že silný vývar alebo cesnaková polievka pomáhajú. Kým v prvom prípade príprava trvá dlhšie, cesnačku máte hotovú za pár minút, píše krasna.nova.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?