Správy z vášho kraja:
27. 06. 2018 13:58 | BRATISLAVA/zg

Prv než mu poviete áno, preberte s ním niekoľko dôležitých vecí

Pred manželstvom niektoré nezhody vyzerajú ako banality, no keď doň vstúpite, môžu neskôr zohrať kľúčovú úlohu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: lightwavemedia/shutterstock.com

Hovorí sa, že svadobný deň je jedným z najkrajších dní v živote každej ženy. So svojím vyvoleným by ste si však pred tým, ako mu poviete definitívne áno, mali prediskutovať a ujasniť pár vecí. Vybrali sme pre vás veci, o ktorých si myslíme, že sú podstatné.

Deti

Dôležité je v otázke potomstva ujasniť si, či ho chcete alebo nechcete, koľko detí plánujete mať spolu a ako ich budete vychovávať. Podebatujte spolu o svojich prioritách i o prístupe k deťom. Nezabudnite na dôležitú vec - ako budete spoločne fungovať, ak ostanete na materskej dovolenke. Neskôr to môže hrať dôležitú úlohu, keď potomkov začnete reálne plánovať.

Peniaze

V manželstve sú financie kľúčovým faktorom. Od svadby totiž už budete spolu hospodáriť spolu. V tomto prípade je to tak, ako v podnikaní - nejdete do neho s niekým, o kom neviete, ako zaobchádza s peniazmi. Nehanbite sa opýtať či váš nastávajúci nespláca pôžičku alebo nemá iné dlžoby.

Vopred by ste sa mali dohodnúť aj na tom, ako budete s peniazmi nakladať. Budú na spoločnom účte alebo si každý bude hospodáriť sám? Založíte si spoločný sporiaci účet alebo každý z vás bude mať vlastný? Mali by ste sa tiež porozprávať o tom, či si na bývanie zoberiete pôžičku i to, za čo budete prioritne míňať peniaze. Ak máte vo svojom doterajšom rozpočte primárne určené peniaze na nejakého koníčka, rozhodne to partnerovi povedzte.

Kariéra

Aj toto patrí do zoznamu vecí, ktoré by sa mali byť jednou z hlavných tém rozhovoru pred manželstvom. Povedzte mu, ako vysoko je kariéra vo vašom hodnotovom rebríčku. Naznačte mu i svoje prípadné plány v práci do budúcnosti. Opýtajte sa však aj samej seba, či by ste boli ochotná nechať zamestnanie, ak partnera povýšia a bude sa musieť napríklad presťahovať. Prehodnoťte kariérny postup a i to, či by ste ho boli ochotná obetovať sa pre deti.

Máme však pre vás aj pár ďalších otázok, na ktoré by ste si mali pred dňom D odpovedať. Miluje ma? Rešpektuje ma? Bude pri mne stáť? Môžem s ním počítať? Budeme sa rozhodovať spolu alebo sa bude snažiť robiť rozhodnutia za mňa? Vieme nájsť rozumný kompromis?

Mnohé páry, ktoré spolu už nejaký čas strávili, sa zhodujú, že manželstvo nie je jednoduché. Stále na ňom musíte pracovať a budovať ho, ako všetky vzťahy. Ak viete, čo môžete od partnera očakávať a dobre ho poznáte, a napriek tomu si ho chcete vziať, je to dobré znamenie, že aj s pár kompromismi bude váš vzťah úspešný, piše krasna.nova.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?