Správy z vášho kraja:
30. 06. 2018 07:00 | BRATISLAVA/Reflex

Onkopacientke preplatila poisťovňa operáciu pŕs. Lekári ale od nej pýtali ďalšie peniaze

No najväčšie prekvapenie ju vraj ešte len čakalo.

Onkopacientka.
Onkopacientka. Foto: Reflex

Prsia sú symbolom ženskosti. Keď vám však do života zasiahne ochorenie, pre ktoré ich treba odstrániť, väčšine žien sa zrúti svet. Trpí psychika, odnáša si to okolie. Nádej na kvalitnejší život dáva ženám rekonštrukčná chirurgia, ktorá dokáže odstránený prsník nahradiť. Lenže niekedy môže spôsobiť viac škody ako osohu.

Našli sme pacientku, ktorá nemala ešte ani 40 rokov, keď jej diagnostikovali toto zákerné ochorenie. Bez pŕs si nevedela predstaviť život a bola odhodlaná postúpiť ich rekonštrukciu. Martinu však zaskočilo, že hoci jej mala zákroky preplatiť poisťovňa, v zariadení od nej pýtali ďalšie peniaze. No najväčšie prekvapenie ju vraj ešte len čakalo.

Téme sa venovala reportérka magazínu Reflex Andrea Paulinyová.

 

Rakovina prsníka je druhým najčastejším onkologickým ochorením u žien. Nie vždy sa končí odstránením prsníka alebo jeho časti, no v mnohých prípadoch áno.

Pribúda aj počet žien, ktoré si musia nechať odstrániť prsníky preventívne. Rekonštrukčná chirurgia je pre väčšinu z nich záchranou kvalitného života. Za dobrú správu považujeme aj to, že zákrok hradí zdravotná poisťovňa.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?