Správy z vášho kraja:
04. 07. 2018 06:00 | BRATISLAVA/topina

Ak dodržíte tieto zásady, budete krásne opálená aj po lete

Hydratovať sa treba nielen zvnútra, ale aj zvonka.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shuterstock.com, Kristina Dergacheva

Ako si udržať dovolenkové opálenie čo najdlhšie? Túto otázku si určite pravidelne kladiete každý rok. Na vytúženej dovolenke sa krásne opálite a po príchode domov si prajete aby vám bronzová pokožka vydržala čo najdlhšie. Máme pre vás zopár rád, ako to dosiahnuť.

V prvom rade veľa pite! Vaša pokožka tak bude dobre hydratovaná a bude vyzerať sviežo. Ak vypijete aspoň dva litre vody denne predídete jej vysušovaniu a tým pádom aj lúpaniu.

Hydratovať treba nielen zvnútra, ale aj zvonka. Nezabúdajte preto na pravidelné krémovanie. Kupujte si kvalitné hydratačné krémy a natierajte sa dva krát denne. Môžete vyskúšať aj samoopaľovacie krémy, ktoré vám vytúženú farbu pomôžu udržať oveľa dlhšie.

Slnko a betakarotén

Na hydratáciu celého tela sú vhodné aj olejčeky. Veľmi dobre si svoju funkciu splnia aj krémy s obsahom betakaroténu. Ten môžete prijímať aj v potravinách ako napríklad mrkva, petržlenová vňať, listová zelenina, cvikla či čerešne.

Naopak vyhnite sa pílingom a epilácii. Obe tieto veci vás zbavia najvrchnejšej vrstvy pokožky a tým pádom aj opálenia. Počas letných mesiacov radšej siahajte po žiletke. 

Bojíte sa letných horúčav? Poradíme vám, ako ich zvládnuť

Ďalšou dobrou radou je vynechať horúce kúpele a uprednostnite radšej vlažnú sprchu. Teplá voda pleť taktiež vysušuje, čo je pre vaše opálenie zlé. Zmeniť by ste mali aj sprchový gél. Odporúčajú sa tie s obsahom olejčekov, prípadne také s krémovou konzistenciou.

Po dodržaní týchto hlavných zásad sa budete môcť tešiť zo snedej pokožky aj po letných prázdninách.

Na videu si pozrite rady Mareka Macejka , ktorý poradil aký krém si máte zobrať na dovolenku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?