Správy z vášho kraja:
08. 08. 2018 06:00 | BRATISLAVA/zg

Chudnite ako Talianky: Stačí, keď budete iba chodiť a jesť môžete aj sladké

Potrebujete iba disciplínu a hodinu času venovať sa sama sebe.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: simona pilolla 2/shutterstock.com

Viete, čo je passeggiata? Tento trik žien žijúcich na Apeninskom polostrove dokáže zázraky. Ako je možné, že v krajine špagiet, pizze a sladkých dobrôt je len necelých desať percent ľudí obéznych?

Talianky vraj milujú samy seba a vedia šikovne chudnúť bez nezmyselných diét. Môže za to práve paseggiata. Vďaka tomuto jednoduchému triku nepriberajú, ale naopak, udržujú si primeranú váhu alebo dokonca chudnú.

V čom je tajomstvo úspechu passeggiata?

Majú cit pre módu a vedia starnúť s gráciou. Ich triky nie sú zložité, pretože sa nestresujú a často sa nevážia. Vraj dokonca ani nedržia diéty. Pri živote ich drží heslo - Jem bez pocitu viny. Mali by ste vedieť, že konzumujú malé porcie jedla napr. aj cestovín, pijú minerálky a nedajú dopustiť na olivový olej. Snažia sa jesť iba čerstvé jedlo, hlavne ryby, paradajky, bylinky, baklažán a cuketu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: beats1/shutterstock.com
 

K dobrému vzhľadu prispieva aj šikovný rituál - spomínaná passeggiata. V preklade do slovenčiny to znamená prechádzka, vďaka ktorej Talianky nepriberú ani deko. V čom spočíva účinok passeggiata? Jednoducho idú po každom jedle na 15-minútovú prechádzku. Spaľovanie kalórií hneď po jedle je najjednoduchší spôsob, ako nepriberať. Talianky odporúčajú absolvovať paseggiatu aspoň štyrikrát za deň. Uznajte, že vám to nezaberie veľa času zo dňa.

Prechádzky - fitko zadarmo

Štvrťhodinové prechádzky rýchlejším tempom vedú podľa odborníkov k spáleniu až 180 kilokalórií denne (približne 800 kJ), a to v závislosti od vašej hmotnosti. Summa sumarum za týždeň je to asi 5 400 kJ. Jednoducho spálite aspoň časť kalórií, ktoré ste do seba dostali.

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Týka sa to aj chudnutia

Pozitívom sú aj posilnené nohy, brucho a dokonca aj zadok. Štúdie navyše ukazujú, že denne spolu šesťdesiat minút prechádzky predlžuje život. A ušetríte aj peňaženku, pretože máte fitko zadarmo.

Rituál passeggiata po večeri

Odborníci tvrdia, že najlepšia a najúčinnejšia je prechádzka po večeri. Nielenže pomôže tráveniu, ale podporuje metabolizmus, aby bol dlhší čas aktívny. Samozrejme, najlepšie na tom je, že budete aj dobre spať a nebude v strese. Jednoducho nezapnite si telku, ale obujte sa choďte na 15 minút von. Po niekoľkých týždňoch pridajte prechádzku ráno po raňajkách, po obede a kedykoľvek popoludní. A váš 60-minútový denný cieľ bude splnený, píše portál prozeny.blesk.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy

Už ste čítali?