20. 09. 2018 06:00 | MOSKVA/jh

Anorektička (26) vyzerá ako z hororu. Váži iba 17 kilogramov

Ak sa nebude liečiť, do roka zomrie.

Kristina Karyagina trpí anorexiou
Kristina Karyagina trpí anorexiou Foto: Profimedia

Kristina Karyagina z Ruska trpí anorexiou. Duševná choroba ju zmenila na nepoznanie. Odmieta prijímať potravu a v 26 rokoch má iba 17 kilogramov. Svojím výzorom pripomína doslova chodiacu kostru.

Lekár jej povedal krutú pravdu. Ak sa nezačne liečiť a nebude mať rada samu seba, do roka zomrie. Zmienil sa tiež, že keď sa naučí smiať, bude to pre ňu najlepší liek. Povedal jej preto, že by mohla pokojne hrať v hororovom filme „živú kostru".

Kristina prestala jesť na strednej škole. Odvtedy to s ňou bolo stále horšie. Dnes neváži viac ako 5-ročné dieťa. Pomocnú ruku jej podala aj televízna reality hviezda Maria Kokhno, ktorá rozbieha kampaň na Kristininu liečbu skôr, ako bude neskoro.

Mladá Ruska za deň zje iba pár kúskov banánu alebo jablka, pije iba vodu a džús. Je dokonca o dosť ľahšia, ako boli dievčatá, ktoré na anorexiu zomreli. Vo väčšine prípadov im zlyhali vnútorné orgány.

Kristina pristúpila na liečbu a už robí malé pokroky. „Pred niekoľkými dňami som videla svoju dcéru jesť kašu. Nemohla som uveriť vlastným očiam," prezradila jej matka Marina pre Daily Mail.

Takto vyzerala Kristina na strednej škole

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy