21. 09. 2018 07:19 | BRATISLAVA/BUX

Jozef Karika dosiahol rekordný úspech

Za jeden deň sa podobný rekord podaril iba jednej knihe a tou bolo ôsme pokračovanie série o čarodejníckom učňovi Harry Potter a prekliate dieťa.

Jozef Karika.
Jozef Karika. Foto: Richard Kličník

Nový román Jozefa Kariku Priepasť dosiahol to, čo sa doteraz nepodarilo žiadnej slovenskej knihe. Počas prvého dňa predpredaja zaznamenal najvyššie čísla predajnosti v celej histórii kníhkupectva Martinus.

Pritom kniha Priepasť vyjde až 16.októbra v rámci veľkej akcie vydavateľstva Ikar Knižný kompas. O tom, že Jozef Karika patrí medzi top slovenských spisovateľov niet pochýb. Ako informuje kníhkupectvo, ide o najvyšší denný predpredaj slovenského autora v celej jeho histórii.

Tento úspech prekvapil aj samotného autora. "Nemám na to slov. Prosto mám najfantastickejších čitateľov a čitateľky, veľmi im za takú podporu ďakujem." vyjadril sa Jozef Karika.

Za jeden deň sa podobný rekord podaril iba jednej knihe a tou bolo ôsme pokračovanie série o čarodejníckom učňovi Harry Potter a prekliate dieťa. Celkovo možno povedať, že je iba veľmi ojedinelým prípadom, že sa kniha v prvý deň predpredaja dostane na prvé miesto v rebríčku bestsellerov.

O čom je kniha Priepasť?

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať.

Obálka knihy.
Obálka knihy. Foto: BUX
 

Rozbehne pátranie na vlastnú päsť, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí - sám sa ocitne na hrane priepasti.

Je stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín iba strašidelná fáma, alebo obsahuje zrnko pravdy? Nová nebezpečná kniha od autora fenomenálnej Trhliny - majstra strachu Jozefa Kariku, ktorá vás chytí a strhne. Do priepasti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy