04. 12. 2018 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Zázrak menom aloe vera

Prípravky z neho si dopriala pri starostlivosti o zovňajšok a zdravie aj Kleopatra.

Via Aloe.
Via Aloe. Foto: LR Health & Beauty
Aloe vera drinking gel freedom.
Via Aloe.
LR-Aloe Vera Seftalil Icecek.

Pre našinca snáď exoticky vyzerajúce rastlina, pre Afričanov len obyčajné zelené listy. Nech na aloe vera pozeráme tak alebo onak, jedno je isté, jedná sa o jedinečnú rastlinu, ktorú pre jej liečivé a hojivé účinky používajú ľudia po tisícročia.

Jej presný pôvod je záhadou aj pre botaniky, pochádza však odniekiaľ z Afriky, takže ju veľmi dobre poznali v staroveku napríklad Egypťania - nie je teda pochýb, že prípravky z aloe si dopriala pri starostlivosti o svoj zovňajšok a zdravie treba Kleopatra.

Dnes sa táto zázračná rastlina využíva v kozmetike aj v lekárstve. Obsahuje prírodné antioxidanty, rovnako ako hojivé látky. Je bohatá na rastlinné enzýmy, živice, ale tiež vitamíny A, B12, C a E či minerálne látky. Obsahuje množstvo polysacharidov a fytosterolov, ďalej kyselinu kumarínovú, šťaveľan vápenatý i antrachinóny. Sú to pre vás väčšinou neznáme pojmy? Nevadí, stačí len vedieť, že ak budete aloe aplikovať zvonku, potom vám môže pomôcť napríklad sa spáleninami alebo inými poraneniami kože, a keď sa rozhodnete užívať ju zvonka, antioxidačné látky vám pomôžu s celkovým prečistením organizmu.

Aloe vera však nemusíte využívať len ako prírodný liek

Okrem všetkých možných účinkov na zdravie je tiež skvelá ako doplnok pri každodennej starostlivosti o telo a pleť. Je vhodná pre citlivejšie typy pleti, blahodarne pôsobí na vysušenú pokožku i vlasy a ako bonus ešte vyživuje a prejasňuje. Predovšetkým ženy ju poznajú ako osvedčenú prímes rozličných kozmetických produktov.

LR-Aloe Vera Seftalil Icecek.
LR-Aloe Vera Seftalil Icecek. Foto: LR Health & Beauty
 

Hovoríte si teraz, prečo jej nepijeme, nejeme a nekúpeme sa v nej každý deň, keď ide o taký mocný prírodné elixír zdravia a krásy? Jednoducho pre to, že všetky zázračné veci potrebujú byť užívané s mierou a rozvahou.

Mnohoročným a skúseným odborníkom na aloe vera je spoločnosť LR Health & Beauty, ktorá ponúka potravinové doplnky i širokú škálu kozmetiky. K obľúbeným prípravkom blahodarne pôsobiacim na vlasy patrí například šampon obohatený o bambus.

„Bambus je cenený pre vysoký obsah antioxidantov, aminokyselin, enzýmov, vitamínov a minerálov. Vlasy posilňuje a intenzívne hydratuje bez toho aby ich zaťažoval. Obnovuje prirodzenú schopnosť vlasov odolávať bežný nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia," vysvetľuje primár dermatológie a odborný konzultant spoločnosti LR Health & Beauty MUDr. Tomáš Kampe s tým, že keď sa výťažok z bambusu spája s Aloe Vera, odstraňuje šupiny, odumreté bunky kože a podporuje rast vlasov.

Aloe Via Hair Care.
Aloe Via Hair Care. Foto: LR Health & Beauty
 

Aloe se môže spájať aj s ďalšími prírodnými látkami, preto si môžete dopriať prípravky z radu Aloe Via, v ktorej nájdete produkty od hydratačných šampónov a krémov na telo i pleť, ktoré oceníte v nadchádzajúcich mrazoch, cez šetrnú a osviežujúce zubnú pastu, až po hydratačný balzam na pery, nevyhnutného pomocníka v zimných mesiacoch. Skrátka ak chcete robiť niečo dobré pre svoje zdravie a krásu, siahnite po prípravkoch obsahujúcich aloe vera.

Text vznikol v spolupráci s MUDr. Tomášom Kampe, primárom dermatológie a odborným konzultantom spoločnosti LR Health & Beauty.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy